Thursday, 15 August 2019
Jetë 15.08.19 | 15:28

Një martesë e keqe mund të dëmtojë seriozisht shëndetin tuaj!

Një martesë e keqe me konflikte të shpeshta mund të ketë një ndikim të dëmshëm serioz në shëndetin tuaj, sipas psikologëve. Studiuesit në universitetet e Nevada dhe Michigan monitoruan 373 çifte për të parë nëse mospajtimet për tema të shumta – siç janë fëmijët, paratë, ligjet...

Maqedoni 15.08.19 | 15:22

Migrantët në 40 gradë udhëtojnë nga Greqia deri në Veles

Për shtatë ditë reshtë, në temperatura mbi 40 gradë Celsius një grup migrantësh kanë udhëtuar nga Greqia deri në Veles. Bëhet fjalë për 9 persona të moshës mbi 30 vjeç, të cilët në Maqedoni kanë hyrë ilegalisht. Sakamdakazam.mk i ka vërejtur këto migrant të rraskapitur në...

Jetë 15.08.19 | 15:08

Sekreti i seksit të shkëlqyer nga të 30-at tek të 60-at, cilat janë të pathënat e krevatit

Në të tridhjetat Kjo është mosha kur hyjnë në skenë fëmijët, shtatzënitë, ushqyerja me gji dhe pagjumësia. Kështu që në të gjithë këtë rrëmujë nuk mund të të shkojë mendja për intimitet me partnerin. Shtatzënia dhe fëmijët mund të ndryshojnë edhe perceptimin që ka gruaja...

Jetë 15.08.19 | 15:03

Kombinimi që bën mrekulli; të gjithë përfitimet që sjell kanella dhe mjalti,ilaçi që ka mahnitur dhe mjekët

Kanella dhe mjalti janë ndër ushqimet më të fuqishme, të gjithanshme dhe që bën mrekulli nga nëna natyrë, dhe kombinimi i tyre është një ilaç i shkëlqyeshëm në trajtimin e çështjeve të ndryshme shëndetësore. Këtu janë disa nga përfitimet shëndetësore që ofron: Ftohjet e zakonshme:...

Futboll 15.08.19 | 14:53

Liverpuli, klubi anglez me më shumë trofe

Skuadra e Liverpulit është klubi anglez me më shumë trofe të mëdhenj pas fitimit të trofeut të Superkupës së Evropës. Liverpuli tani ka plot 43 trofe të mëdhenj në Angli duke lënë pas vete Mançester Junjtedin me 42 trofe. Sipas të përditshmes britanike “The Sun”, skuadra e Jyrgen...

Maqedoni 15.08.19 | 14:49

“Reket”, merret në pyetje shefja e kabinetit të Janevës

Gjatë ditës së sotme në Prokurorinë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion është marrë në pyetje shefja e Kabinetit të prokurores speciale, Katica Janeva. Shefja e Kabinetit është personi i tretë në PSP që është marrë në pyetje në kuadër të hetimit mbi rastin “Reket”, ku të...

Muzikë 15.08.19 | 14:33

Publikohet klipi +18 i Era Istrefit me reperin rus

Era Istrefi e ka publikuar me videoklip bashkëpunimin me reperin rus. Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi po vazhdon karrierën e saj muzikore jashtë vendit Ajo ka bashkëpunuar me emra të njohur të ekranit e së fundmi me reperin rus Eldzhey, këngë kjo e cila u prit mirë fillimisht vetëm në...

Jetë 15.08.19 | 14:29

Sekreti i dashurisë? Mirësia

Ne shikojmë shumë çifte, të cilët janë bashkë pavarësisht viteve të kaluara dhe problemeve në rritje. Ne i shikojmë ata dhe pyetja e zakonshme që na shfaqet në mendje është: “Cili është sekreti i dashurisë?” Përgjigja është e thjeshtë, mirësia. Statistikat sot janë të pamëshirshme:...

Futboll 15.08.19 | 14:22

Rrëfimi prekës i Xherdan Shaqirit

Tani fiton milionat, është një nga emrat e mëdhenj të futbollit, por dikur ishte ndryshe. Xherdan Shaqiri bashkë me familjen në të kaluarën jetonin në kushte shumë të vështira, e këtë e thotë edhe vetë futbollisti i njohur. “Shtëpia jonë nuk kishte nxehje qendrore. Vetëm një oxhak...

Maqedoni 15.08.19 | 14:17

Daçiq: Vendimi i Maqedonisë së Veriut për Tomor Morinën është politik

Shefi i diplomacisë së Serbisë Ivica Daçiq, vendimin e Maqedonisë së Veriut për mosekstradimin e ish-ushtarit të UÇK-së Tomor Morina në Serbi, e vlerëson si politik. Ai thotë se nëse për dikë ka flet-arrest nga INTERPOL-i, nuk duhet të mendohet nëse do të ekstradohet ose jo. ““Nëse...

Maqedoni 15.08.19 | 13:43

Pikëpagesat e Maqedonisë deri tani kanë mbledhur 23,5 milionë euro

Ndërmarrja Publike për Rrugë Shtetërore nga fillimi i këtij viti, deri në fund të muajit korrik ka mbledhur 1,434,012,798 denarë apo 23,5 milionë euro ose 3.97% më shumë nëse krahason me vitin paraprak. Nga të gjithë pikëpagesat kanë shënuar rritje në krahasim me vitin e kaluar, por...

Maqedoni 15.08.19 | 13:41

Sheqerinska për rastin “Haraçi”: Nuk ka mbrojtje politike për askënd

Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska, sot në konferencë për shtyp me komandantin e Gardës Kombëtare të Vermontit Gregori Night, tha se ligji vlen për të gjithë njëjtë dhe se nuk do të ketë mbrojte politike për personat që kanë kryer vepra penale. Sheqerinska sërish foli për rastin...

Shkup 15.08.19 | 13:39

Kopshti Zoologjik i Shkupit me pinguinë dhe zogj flamingo

Në Kopshtin Zoologjik të Shkupi filloi ndërtimi i strofullit për zogjtë flamingo dhe pinguinët. Zogjtë flamingo pritet në Kopshtin Zoologjik të Shkupit pritet të arrijnë në tetor ndërsa pinguinët gjatë pranverës së vitit të ardhshëm. Kopshti Zoologjik i Shkupit për herë të parë...

Estradë 15.08.19 | 13:31

Rihanna shkëlqen me stilin e veçantë në Santa Monica (FOTO)

Rihanna e filloi linjën e modës së një kualiteti të lartë me grupin luksoz LVMH në fillim të këtij viti. Ajo është kapur rastësisht nga aparati në një natë që kanë dalur së bashku me nënën e saj në Santa Monica. Këngëtarja 31 vjeçare u shfaq me një fustan të thjesht që i shkonte...

Skena 15.08.19 | 13:25

Seksbombën britanike e zë belaja në plazh (FOTO)

Modeles së njohur nuk i shkoi mirë seti i fundit fotografik. Demi Rose njihet për imazhet provokuese, në të cilat vazhdimisht ekspozon linjat perfekte. Modelja, së fundi ka realizuar një set fotografik e veshur në bikini të zeza dhe një kapele në kokë, dhe si çdo herë dukej tejet joshëse. Në...

Shkup 15.08.19 | 12:59

Fillon heqja e simbolit të Diellit të Verginës dhe vendosja e shënimeve në përmendore

Filloi vendosja e shënimeve tek përmendoret dhe heqja e simbolit të Diellit të Verginës nga institucionet publike, hapësirat publike por edhe nga objektet publike. “Për nder të Aleksandarit të Madh, figurë historike, që i përket historisë dhe qytetërimit antik helen dhe trashëgimisë...

Bota 15.08.19 | 12:09

Trafikonin spermën e derrave në shishe shamposh, dy fermerët australianë përfundojnë në burg

Dy fermerë derrash po përballen me drejtësinë pasi kanë futur fshehtas në Australi, spermën e derrave danezë përmes shisheve të shampos. Sikur shkruan “RT“, ata ishin në një mision për të krijuar dosa super pjellore dhe për të pushtuar industrinë e tregtimit të derrave, pasi derrat...

Kronika e zezë 15.08.19 | 11:49

I riu futet në ujë për tu freskuar dhe mbytet

Një djalë i ri i cili gjatë ditës së djeshme ka dashur të freskohet në lumin Vardar në afërsi të fshatit Bistrenci, të Demir Kapisë është gjetur i vdekur, ka njoftuar për MIA, Verolub Dodevski nga Sektori për Punë të Brendshme të Velesit. Prokurori Publik ka dhënë urdhër për obduksion...

Maqedoni 15.08.19 | 11:48

Osmani në Finlandë: Maqedonia e Veriut ka kapacitet për ta vazhduar rrugën drejt BE-së (FOTO)

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani filloi vizitën e tij të punës në Finlandë ku mbajti takim me përfaqësuesit e ”Komitetit të Madh” (Grand Committee) në kuadër të Parlamentit të Finlandës, kryesuar nga Zëvendëskryetari i Parë i Parlamentit, Jani Makela,...

Maqedoni 15.08.19 | 11:43

Ziadin Sela: Orientimi pro-perendimor shqiptar, pamundëson ndikimin rus në Ballkan

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sot në një intervistë televizive për televizionin Ora News ka folur për zhvillimet politike në vend, si dhe për ata jashtë Maqedonisë së Veriut. Kryetari I ASH Sela ka vlerësuar se përfundimisht stabiliteti i rajonit pas zgjedhjes se Kontestit...

Повеќе