Tag: popullorer
Maqedoni 11.03.21 | 08:30

Zvicra e vendos në listën e rrezikshmërisë Maqedoninë e Veriut

Është përditësuar lista e shteteve dhe territoreve që janë me rrezikshmëri të lartë për shtetin e Zvicrës. Kjo listë do të hyjë në fuqi në orën 00.00 të datës 22 marsi 2021. Kosova dhe Maqedonia e Veriut janë dy shtetet Ballkanike që kanë hyrë sërish në listën e rrezikshmërisë...

Maqedoni 22.02.21 | 12:06

Zaev: Pres që të gjendet Mijallkov, nëse jo, do të ketë përgjegjësi

Kryeministri Zoran Zaev pret të gjendet ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, i cili është në arrati pas vendimit të gjykatës për ta urdhëruar atë në arrest shtëpiak, ndërsa në të kundërtën thotë ai,  do të kërkojë përgjegjësi. “Si të gjithë njerëzit tanë, unë jam i zhgënjyer...

Shkup 19.02.21 | 10:27

Regjim i posaçëm i komunikacionit në disa rrugë në Shkup

MPB paralajmëron regjim të posaçëm në udhëkryqin mes bulevardit “Aleksandri i Madh”, rr. “Brigada e 16-të maqedonase” dhe rr. “Brigadat internacionale”. Siç paralajmërojnë nga Ministria, kjo pason pas protestës së paralajmëruar në periudhën prej orës 14:00 deri në orën 17:00...

Film 01.08.20 | 11:40

Sezoni i pestë i “La Casa de Papel” do të jetë i fundit

“Money Heist” ka shokuar fansat në të gjithë botën që nga viti 2017 me skenat “shpërthyese”, të mbushura me veprim dhe sigurisht hajdutët kanë lënë shikuesit të kenë interesim për shfaqjen e Netflix. Sidoqoftë, autori ka zbuluar tani sezoni i pesë do të jetë seria e fundit e...

Shkup 29.05.20 | 08:48

Numri i rasteve aktive me Covid-19 është 470, më shumë ka në Shkup

Kaluan dy ditë në vend pasi ora policore është hequr tërësisht, me protokolle të posaçme janë hapur kafenetë dhe restorantet si dhe një pjesë e të punësuarve janë kthyer nëpër vendet e punës. E obligueshme është mbajtja e maskave dhe e distancës prej dy metrash. Kompetentët apelojnë...

Bota 21.03.20 | 18:42

Trondit pozitivisht nanopatologu Italian- Mashtrimi i madh po përgatitet me COVID-19. vaksina mashtrim kolosal!!

Stefano Montanari, nanopatolog nga Bolonja, është një nga personazhet që po tërheq vëmendje me deklaratat e tij në mediat italiane. Për të, koronavirusi është një mashtrim i madh dhe jo një sëmundje aq vdekjeprurëse sa propagandohet nga media dhe drejtuesit e shtetit, por thjesht një...

Jetë 09.03.20 | 21:54

Gruaja me kancer e la bashkëshortin, për seks më të mirë me burra tjerë para vdekjes

Molly, mbiemri i së cilës nuk bëhet i ditur, u diagnostikua dhe filloi terapitë kundër kancerit në vitin 2011. Por kur mësoi disa kohë më pas që kanceri i saj avancoi në një shkallë të pashërueshme, ajo vendosi të ndahet nga burri i saj dhe të eksperimentojë në aventura seksuale. Të...

Maqedoni 05.12.19 | 15:54

Me iniciativë të Drejtorit të Bordit ,Nazim Bushi, Telekom ndan 30 mijë euro për Shqipërinë

Akoma tragjedia e Shqipërisë , tërmeti që morri shumë jetë njerëzish dhe shumë të tjerë mbeten në qiell të hapur ,vazhdon të sensibilizojë shumë njerëz dhe institucione gjithandej për tu ardhë në ndihmë njerëzve në këto momente të rënda informon Tetova sot. Në vijë të kësaj...

Ballkan 30.10.19 | 16:52

Kosovarja tridhjetëvjeçare i mashtron pesë të dashurit e saj në Zvicër

Tashmë e dënuar vitin e kaluar me një dënim të kushtëzuar në Neuchâtel, një grua nga kosova është paraqitur të hënën para Gjyktës rajonale në Vevey për mashtrim. Ata janë pesë burra, viktima të dyshuar të gënjeshtrave të një kosovareje, të cilët kishin krijuar një grup në...

Jetë 22.10.19 | 14:46

Këto janë shenjat që tregojnë se ju kanë bërë magji

Le ta pranojmë. Shpesh, gjëra të këqija ju ndodhin njerëzve të mirë, pa ndonjë arsye logjike. Kur krejt nga hiçi sëmuremi apo gjërat siç themi rëndom “na ecin ters”, mendojmë mos dikush “na ka mallkuar” Para se t’ju listojmë shenjat e “një mallkimi” duhet t’ju sqarojmë...

Jetë 14.08.19 | 11:55

Falni: 5 mënyra për ta çliruar shpirtin nga zemërimi dhe pakënaqësia

Të jesh i gatshëm të falësh nuk është thjesht një akt dashurie, force dhe guximi. Është mbi të gjitha një mënyrë për të hequr qafe dhimbjen. Lironi shpirtin nga zemërimi dhe pakënaqësia. “Të falësh do të thotë të lëshosh një të burgosur dhe të zbulosh se je i burgosur”....

Maqedoni 01.07.19 | 10:53

Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim me rekomandime deri te qytetarët pas paralajmërimeve për valë të ngrohtë

Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim, pas paralajmërimeve për valë të ngrohtë, e cila prej nesër do ta përfshijë vendin tonë, rekomandojnë të respektohen masat parandaluese dhe aktivitetet për mbrojtje nga zjarre pyjore dhe lloj tjetër të zjarreve në ambient të hapur. Nga Drejtoria u...

Muzikë 03.06.19 | 12:15

Unikkatil do ta mbajë koncertin e fundit të karrierës në Mitrovicë

Njëri ndër reperët më të preferuar të shqiptarëve, po vjen në Kosovë. Unikkatil do të vijë në Mitrovicë, ne një koncert të përmasave botërore. Data finale e ardhjes së reperit në Kosovë, është 27 korriku i këtij viti, ndërsa plot detaje janë bërë të ditura tashmë. Prive...

Sport 31.05.19 | 15:44

Tifozi i Liverpooli pushton mediat botërore: Nga Liverpooli në Madrid për 45 euro, jo 900

Pas eksodit të tifozëve londinezë të Arsenalit dhe Chelseat drejt Bakusë, shoqëruar me vështirësi logjistike të një finaleje të organizuar në anën tjetër të kontinentit të Europës, këtë herë u takon tifozëve anglezë të Liverpoolit dhe Tottenhamit të përballen me vështirësi...