Tag: popullorer
Maqedoni 05.12.19 | 15:54

Me iniciativë të Drejtorit të Bordit ,Nazim Bushi, Telekom ndan 30 mijë euro për Shqipërinë

Akoma tragjedia e Shqipërisë , tërmeti që morri shumë jetë njerëzish dhe shumë të tjerë mbeten në qiell të hapur ,vazhdon të sensibilizojë shumë njerëz dhe institucione gjithandej për tu ardhë në ndihmë njerëzve në këto momente të rënda informon Tetova sot. Në vijë të kësaj...

Ballkan 30.10.19 | 16:52

Kosovarja tridhjetëvjeçare i mashtron pesë të dashurit e saj në Zvicër

Tashmë e dënuar vitin e kaluar me një dënim të kushtëzuar në Neuchâtel, një grua nga kosova është paraqitur të hënën para Gjyktës rajonale në Vevey për mashtrim. Ata janë pesë burra, viktima të dyshuar të gënjeshtrave të një kosovareje, të cilët kishin krijuar një grup në...

Jetë 22.10.19 | 14:46

Këto janë shenjat që tregojnë se ju kanë bërë magji

Le ta pranojmë. Shpesh, gjëra të këqija ju ndodhin njerëzve të mirë, pa ndonjë arsye logjike. Kur krejt nga hiçi sëmuremi apo gjërat siç themi rëndom “na ecin ters”, mendojmë mos dikush “na ka mallkuar” Para se t’ju listojmë shenjat e “një mallkimi” duhet t’ju sqarojmë...

Jetë 14.08.19 | 11:55

Falni: 5 mënyra për ta çliruar shpirtin nga zemërimi dhe pakënaqësia

Të jesh i gatshëm të falësh nuk është thjesht një akt dashurie, force dhe guximi. Është mbi të gjitha një mënyrë për të hequr qafe dhimbjen. Lironi shpirtin nga zemërimi dhe pakënaqësia. “Të falësh do të thotë të lëshosh një të burgosur dhe të zbulosh se je i burgosur”....

Maqedoni 01.07.19 | 10:53

Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim me rekomandime deri te qytetarët pas paralajmërimeve për valë të ngrohtë

Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim, pas paralajmërimeve për valë të ngrohtë, e cila prej nesër do ta përfshijë vendin tonë, rekomandojnë të respektohen masat parandaluese dhe aktivitetet për mbrojtje nga zjarre pyjore dhe lloj tjetër të zjarreve në ambient të hapur. Nga Drejtoria u...

Muzikë 03.06.19 | 12:15

Unikkatil do ta mbajë koncertin e fundit të karrierës në Mitrovicë

Njëri ndër reperët më të preferuar të shqiptarëve, po vjen në Kosovë. Unikkatil do të vijë në Mitrovicë, ne një koncert të përmasave botërore. Data finale e ardhjes së reperit në Kosovë, është 27 korriku i këtij viti, ndërsa plot detaje janë bërë të ditura tashmë. Prive...

Sport 31.05.19 | 15:44

Tifozi i Liverpooli pushton mediat botërore: Nga Liverpooli në Madrid për 45 euro, jo 900

Pas eksodit të tifozëve londinezë të Arsenalit dhe Chelseat drejt Bakusë, shoqëruar me vështirësi logjistike të një finaleje të organizuar në anën tjetër të kontinentit të Europës, këtë herë u takon tifozëve anglezë të Liverpoolit dhe Tottenhamit të përballen me vështirësi...