PERBERESIT:

1 kg sallam

4 gota djathë Cheddar (të copëtuar)

3 gota pluhur pjekës (i përzier, miell, pudër pjekjeje dhe kripë)

PERGATITJA:

Për këtë recetë është e rëndësishme që si fillim furra të jetë e ndezur ne 200 grade. Në një tas mesatar, përziejmë miellin, pudrën e pjekjes, kripën derisa të krijohet brumi më pas sallamin dhe djathin.I përziejmë së bashku dhe i japim përzierjes format e topave në madhësinë e arrës.I vendisim topat në një letër kuzhine, njëri pas tjetrit. I pjekim për 12 deri në 15 minuta. I shërbejmë të nxehta.