Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej prej 10 deri në 20, ndërsa temperaturat maksimale prej 27 deri në 35 gradë celsius.

Në ditët në vijim do të pasojë mot i qëndrueshëm dhe i ngrohtë.