Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedoni 15.10.2020 / 7:38

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri 11 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 18 deri 25 gradë celcius.

Nesër pritet që moti të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa në fundjavë do të jetë stabil, por me temperatura të ulëta në mëngjes.


Comments are closed for this post.

Të fundit