Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut dhe do të fryjë erë fortë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 11 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 22 deri 33 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell, ndërsa në disa vende do të vazhdojnë reshjet e shiut.