Në mars të vitit 2019 në media u bë publik rasti i mashtrimit të një gruaje shqiptare, kundrejt një çifti zviceran.

Gruaja e quajtur Imera I. thuhet se e ka mashtruar çiftin duke u shfaqur si mjeke dhe u ka marrë atyre shifrën prej 200 000 frangash zvicerane.

Image

Gjithçka ka nisur në vitin 2017 kur ajo u shfaq papritur në derën e fqinjëve të saj në Zvicër dhe u kërkoi me urgjencë 40 mijë franga, pasi kishte një paciente , e cila rrezikonte të humbiste jetën.

Fqinjët e saj ia dhanë paratë sepse kishin besim tek ajo, por ato nuk iu kthyen kurrë.

Madje, ajo i mashtroi në këtë mënyrë edhe për disa herë të tjera.

Çështja i ka kaluar tani prokurorisë dhe Imeres i është hequr e drejta e lirisë.

Ndonëse atëherë nuk u bë publike, burime për “Prive.al” bëjnë me dijë se Imera është nëna e një këngëtareje të re shqiptare.

Bëhet fjalë për këngëtaren Aurora, e cila ka realizuar disa projekte muzikore me kompaninë e “On Records”.

Image

Image