Category: Film
Film 04.04.19 | 15:20

Premiera e sezonit final të “Game of Thrones”: Çfarë veshën yjet që kanë gozhduar miliona shikues para ekranit! (FOTO)

Sezoni final i “Game of Thrones” do të shfaqet më 14 prill 2019! Mbrëmjen e së mërkurës, yjet e kastit të serialit të njohur u mblodhën në Radio City Music Hall, në Neë York për të kremtuar Premierën e sezonit të tetë të “Game of Thrones”. Duke qenë se ky do të jetë sezoni...

Film 24.03.19 | 11:47

Seri të reja të “Game of Thrones”

Me nisjen e sezonit të fundit të “Game of Thrones”, në rrjetet sociale kanë nisur të vendosen edhe bastet se cili nga personazhet do të vdesë i pari dhe se kush do të triumfojë në finalen e shumëpritur të serialit të “HBO”-së. Personazhi me më shumë mundësi që të jetë mbreti...

Film 01.03.19 | 11:52

Rikthehet ‘Rambo’, zbulohet data e lansimit

Filmi i njohur ‘Rambo’ po rikthehet për një seri të fundit. Aktorin e njohur, Sylvester Stallone do ta shohim edhe një herë në rolin e John Rambo i cili do të lansohet në kinema këtë vit. Filmi ‘Rambo:Last Blood’ do të lansohet me 20 shtator të këtij viti dhe pritet të bëjë një...

Film 30.01.19 | 14:07

Brad Pitt, nuk ka më fat në dashuri që prej ndarjes nga Anxhelina: e dashura e tij e fundit, është shtatzënë me një tjetër! (FOTO)

Lidhja e tyre vitin e kaluar bëri bujë të madhe, por nuk zgjati shumë. Brad Pitt dhe profesoresha Neri Oxman kishin një pasion të përbashkët: arkitekturën. Megjithatë, duket as ajo apo gjëra që tjera që i afruan, nuk mjaftuan për t`i mbajtur bashkë. Por Nerit, jeta pas ndarjes i shkoi...

Film 14.01.19 | 11:04

Më në fund zbulohet data e fillimit të sezonës së fundit të Game of Thrones

Zbulohet data, ja kur del episoda e parë e sezonës së tetë të Game of Thrones. Prilli është afruar! HBO ka lajmëruar se episoda e parë e sezonës së tetë dhe të fundit të serialit shumë të shikuar, Game of Thrones, do të dalë më 14 prill. Ata poashtu kanë publikuar edhe një video...

Film 10.01.19 | 13:32

Përse Leo Di Caprio në rolin e Xhek duhet te vdiste? Regjisori tregon të vërtetën e “Titanic”

Titanic është një prej filmave më të famshëm në të gjithë botën, i cili ka bërë që të derdhin lot me miliona telespektatorë, për shkak të fundit të tij jo të lumtur. Prej më se 20 vitesh, regjisori James Cameron, përballet me të njëjtën pyetje lidhur me fundin, “Jack Dawson,...

Film 26.12.18 | 14:30

Kur Van Damme kënaqi zemrat e të gjithëve me rolin e një shqiptari

Kill’em All” tregon historinë e një shqiptari, i cili kërkon hakmarrje për babanë e tij, të cilin e kishin vrarë serbët gjatë luftës për arsye të shkrimeve të tij si gazetar. Ndërsa, pas shumë vitesh shqiptari Filip Shala, hyn në bandën serbe vetëm që të jetë më afër vrasësve...

Film 26.12.18 | 12:55

Aktori shqiptar: Paguhem sa 4-fishi i kryeministrit, ma shpif luksi i vipave

Aktori shqiptar Marko Caka që jeton dhe punon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka deklaruar se ka vendosur që të bojkotojë Instagramin. Kjo pasi ia shpifin postimet e luksit të tepruar të shqiptarëve. Caka shprehet se e ka rrogën sa katërfishi i kryeministrit, por nuk gjen kohë të bredhë...

Film 21.12.18 | 13:19

Pas 30 vitesh nga filmi “I vetëm në shtëpi” aktori 38-vjeçar rikrijon personazhin ikon KEVIN

Kanë kaluar gati 30 vite nga realizimi i një prej filmave më të dashur festiv nga të gjithë brezat. “I vetëm në shtëpi” ! Personazhi Kevin i luajtur nga aktori Macaulay Culkin, është i papërsëritshëm dhe këtë vit askush më mirë se vetë aktori 38-vjeçar nuk mund të rikrijonte...