Category: Dashuri dhe seks
Dashuri dhe seks 12.03.19 | 15:30

Orgazma më e mirë se Aspirina: 10 shkaqet për të cilat duhet të keni seks secilën ditë!

Është e njohur se seksi ka shumë të mira dhe ndikon në mënyrë të dobishme, por tash ekspertët duke falënderuar hulumtime të gjersishme kanë dëshmuar “çka na ndihmon saktë seksi”. Ka dhjetë arsye për të cilat raportet intime duhet të bëhen pjesë e përditshme e jetës së secilit...

Dashuri dhe seks 11.03.19 | 15:33

Fantazitë seksuale të femrave

Deri në vitin 1973, besohej se vetëm meshkujt kishin fantazi seksuale. Në fakt revista “Cosmo” bëri po në atë vit një artikull me titull “Femrat nuk kanë fantazi seksuale. Meshkujt kanë.” Shumçka ka ndryshuar qysh atëherë. Ndërsa jetojmë në një shoqëri ku seksualiteti femërorë...

Dashuri dhe seks 27.02.19 | 12:46

Orgazma nuk është më TABU, njihuni me 3 arsyet e forta pse çdo grua duhet të provojë atë

Për shumë femra masturbimi orgazma  një tabu që edhe kur hapet si temë i sikletos. Por, ndoshta ka ardhur koha të flitet më shumë për të dhe ndikimin pozitiv që ka në organizëm. Living ju njeh me tre arsyet pse femrat duhet të përjetojnë orgazmën dhe të shijojnë seksualitetin e tyre. 1.Personat...

Dashuri dhe seks 27.02.19 | 12:32

Këto janë shenjat që dikush ka nisur të ndiejë për ju, megjithëse nuk jua thotë

Arrini dot ta kuptoni ku dikush bie në dashuri me ju? Shumë njerëz mendojnë se munden, por shenjat nuk janë gjithmonë aq të qarta sa duken. Megjithëse mund ta vëmë re tek të tjerët që kanë ndjenja për ne, tek personi i cili duam me të vërtetë, nuk mundemi ta kemi të qartë kurrë,...

Dashuri dhe seks 26.02.19 | 12:22

Kjo është gjëja e parë që çdo grua duhet të bëjë menjëherë pas seksit

Çdo çift duket se ka rutinën e vet pas marrëdhënieve intime. Dikush ngrihet për të pirë një cigare ose një gotë vere, dikush dëshiron të qëndrojë shtrirë dhe më pas të përkëdhelet, megjithatë ekziston diçka që duhet ta bëjë çdo grua: të shkojë menjëherë në banjë. Diçka...

Dashuri dhe seks 25.02.19 | 22:52

Kujdes: Këto tre gjëra nuk duhet t’i bëni asnjëherë para marrëdhënies seksuale

Edhe pse keni shumë kohë me partnerin dhe keni krijuar një lidhje të fortë në të gjitha dimensionet, ka diçka që nuk shkon, sidomos nëse vazhdoni të bëni të njëjtat gabime poshtë çarçafëve. Ndonjëherë janë disa gabime të vogla që çojnë në djall të gjitha përpjekjet që keni...

Dashuri dhe seks 20.02.19 | 14:10

Kur e injoroni, ajo vetëm mësohet të jetoj pa ju

Ekziston miti “i/e vështirë për t’u zënë” – që nënkupton se aq më shumë i ftohtë dhe i pa interesuar që shfaqet një person, aq më shumë fiksohemi pas tij. Shumica e meshkujve gabimisht besojnë se duke aktruar sikurse nuk ua ndien fare për të do t’ua sjellin atyre rezultatet...

Dashuri dhe seks 13.02.19 | 12:30

Historia e Shën Valentinit

Lule, bonbone, zemra të kuqe dhe romancë. Për të gjitha këto është dita e Shën Valentinit, apo jo? Epo, ndoshta jo. Origjina e kësaj feste për shprehjen e dashurisë nuk është romantike aspak. Prifti Frank O’Gara nga Irlanda ka treguar historinë e vërtetë të njeriut pas kësaj feste...

Dashuri dhe seks 13.02.19 | 12:24

Çfarë shikon më së pari mashkulli te një femër e zhveshur?

Kur zhvishemi para një njeriu, mendimi i parë që na zbret në kokë është se a do të më shikojë stomakun apo celulitin? Dhe cila është e vërteta? Hulumtime të gjera që përfshijnë 12,000 burra më në fund dhanë përgjigjen ndaj pyetjes së parë të parë nga burrat kur ata shohin një...

Dashuri dhe seks 11.02.19 | 11:05

Sipas votimeve, sa minuta zgjat seksi i shqiptarëve

Siç mund ta keni lexuar në një tjetër artikull, në kohërat moderne, tek burrat është i pranishëm presioni për të zgjatur sa më shumë në shtrat. Jo më kot Missy Elliott këndonte dikur “se ajo nuk do e donte kurrë një burrë ‘1 minutësh’…”. Një pjesë e mirë e njerëzve...

Dashuri dhe seks 11.02.19 | 11:02

“Masturbohem 10 herë në ditë”, 28-vjeçarja ka harxhuar një pasuri të tërë për lodrat e seksit

Elysia Downings është e varur nga përdorimi i lodrave seksuale. Ajo mastrubohet deri në dhjetë herë në ditë dhe është shprehur se nuk dëshiron të dashur pasi nuk e ka të nevojshme. 28-vjeçarja ka krijuar varësi ndaj lodrave të seksit, ku ka dashur t’i përdorë qëkur ka qenë 13 vjeçe. Gjatë...

Dashuri dhe seks 29.01.19 | 00:56

Mjekët thonë se duhet ta bëni këtë menjëherë pas marrëdhënies seksuale

Nëse doni të keni marrëdhëni intime të shëndetshme me partnerin tuaj, duhet të kujdeseni për të pasur një shëndet të shkëlqyer seksual. Dhe diçka e thjeshtë si urinimi menjëherë pas përfundimit të aktit seksual sjell përfitime të mëdha për ju dhe trupin tuaj, duke ndihmuar në...

Dashuri dhe seks 25.01.19 | 11:31

Ja me cilën shenjë të horoskopit do kesh sukses në shtrat për këtë vit

Viti i ri ka nisur tashmë dhe kemi shumë pyetje për t’i drejtuar yjeve për të zbuluar se si do jenë 11 muajt e tjerë, por sfera e Erosit është ndër më ‘pikantet’ dhe tërheqëset për kuriozitetin tonë. Çdo shenjë e zodiakut do përjetojë seksualitetin e vet në mënyrë të ndryshme...

Dashuri dhe seks 24.01.19 | 10:50

Përfitimet shëndetësore nga seksi i përditshëm

Faktorët kryesorë që zvogëlojnë shanset për të pasur një fëmijë janë të njohura: pirja e duhanit, konsumimi i alkoolit, pilulat për kontrollin e lindjes, etj. Megjithatë shumë shpesh edhe mungesa e këtyre arsyeve nuk garanton që ju do të mbeteni shtatzënë. Ka disa arsye të fshehura...

Dashuri dhe seks 18.01.19 | 15:12

Përse njerëzit largohen nga personi të cilin e dashurojnë?

Mund të jetë alarmante kur jeni në një lidhje që mendoni se po shkon shumë mirë, se po e dashuroni partnerin dhe po ju dashuron, por papritmas lidhja përfundon dhe ju mbeteni duke u ndjerë të mërzitur, konfuz dhe të vetmuar. Nëse partneri/ja ju ka dashuruar, përse do të largohej nga ju? Epo,...

Dashuri dhe seks 18.01.19 | 11:06

A është normale të mendosh për dikë tjetër gjatë seksit, a mund të quhet kjo tradhti?

Zakonisht në fillim të marrëdhënies jemi totalisht të konsumuar nga personi tjetër. Bëjmë dashuri, seks, kalojmë më të çdo moment të mundshëm. Mendojmë për të në rrugë apo autobus, gjatë masturbimit, në punë e me miqt, e kshu me rradhë. Por, dhe në një marrëdhënie të bukur,...

Dashuri dhe seks 16.01.19 | 12:25

Pse lidhjet më të mira janë ato mes dy personave me zemër të thyer!

Dashuria ndodh vetëm një herë në jetë! Hera e dytë nuk është e njëjta dashuri! Kjo nuk është shprehje klishe, kjo është histori jete Të gjithë ne jemi rritur me këtë ide, por kemi kuptuar se dashuria e parë, pavarësisht se sa e veçantë është, nuk mund të zgjasë përgjithmonë....

Dashuri dhe seks 16.01.19 | 11:44

“I vjen fundi” kohës së prezervativit! Del mënyra e re për t’u mbrojtur

Prezervativët ndoshta iu kanë bezdisur dhe nuk iu kanë lënë që të argëtoheni 100%? Gratë kanë përdorur për vite me radhë pilula, mbështjellëse dhe implante, por një formë e re e hatashme e kontraceptivit për meshkuj do të jetë në përdorim në vitin 2018.Një xhel që parandalon...

Dashuri dhe seks 10.01.19 | 15:50

Horoskopi, shenjat me të cilat do keni “shkëndija” më 2019

Viti i ri ka filluar dhe ka shumë pyetje që do t’u bëhen Yjeve për të zbuluar sesi do të jenë 12 muajt e ardhshëm, por sfera e erosit është sigurisht një nga më interesantet dhe stimulueset për kuriozitetin tonë. Çdo shenjë zodiakale do ta përjetojë seksualitetin në mënyra të ndryshme...

Dashuri dhe seks 03.01.19 | 15:38

Përse mashkulli përjeton orgazmën më shpejt me femër të panjohur?!

Përgjigjja fshihet në parahistori, mirëpo kjo nuk është e gjitha! Kjo nuk është thirrje për përhapje të farës vetjake, mirëpo as dëshmi që lidhjet monogame janë të këqija. Hulumtimi i ri i Fakultetit në Vuster tregon që meshkujt me rastin e “seksit vetëm për një natë” prodhojnë...

Повеќе