Manchester City do jetë mysafir i Borussia Dortmund, sfidë e vlefshme për ndeshjen kthyese në kuadër të çerekfinales të Ligës së Kampionëve.

Përballja e parë mes dy skuadrave përfundoi me rezultat 2-1 në të mirë të “Qytetarëve”, që synojnë vetëm kualifikimin, përcjellë lajmi.net.

Kurse, Dortmund do provojë të bëjë befasinë dhe të arrijë kualifikimin në gjysmëfinale.

Formacionet e mundshme:

Dortmund (4-3-3): Hitz; Morey, Akanji, Hummels, Guerreiro; Bellingham, Can, Dahoud; Reyna, Haaland, Reus.

City (4-1-4-1): Ederson; Walker, Stones, Dias, Cancelo; Rodri; Mahrez, de Bruyne, Gundogan, Foden; Sterling