Jo vetëm Lionel Messi, por edhe Angle Di Maria do të vazhdojë të veshë fanellën e Argjentinës pas triumfit të Kupës së Botës 2022.

Këtë e ka bërë të ditur “TycSports”, e cila del pabalancuar duke theksuar se “Fideo” do të ishte gati për të luajtur miqësoret e radhës të kombëtares dhe në ndeshjet e para kualifikuese të Botërorit 2026.

Nuk mund të përjashtohej as prania e tij në Kupën e Amerikës 2024.