Padyshim që zgjidhja është UJI! Mirëpo nëse vendosni ta përzieni ujin me erëza dhe fruta të shëndetshëm, atëherë efekti do të jetë edhe më i shpejtë. Përzierja e tillë do t’ju ndihmojë në heqjen e qelizave të dëmtuara, eliminimin e dhjamit të barkut dhe të shenjave në trup. Nëse dëshironi ta nisni ditën shëndetshëm, këto receta do të jenë zgjidhja e duhur për ju.

Disa nga këto receta janë:

Uji me kastravec, limon, xhenxhefil dhe mentë. Kjo përzierje është shumë e thjeshtë dhe ka efekt të menjëhershëm.

Uji me limon dhe gjethe mente. Kjo përzierje bëhet nëse përdorni 1.5 litra ujë dhe i shtoni këto dy përbërës. Do të arrini t’i shihni rezultatet brenda disa javëve.

Dredhëza dhe limoni janë dy përbërësit e tjerë, të cilët janë shumë të shëndetshëm dhe efektiv në humbjen e dhjamit. Pasi ta krijoni këtë përzierje lëreni në frigorifer për tre orë dhe mund të filloni ta konsumoni. /