Monday, 21 June 2021
Skena 21.06.21 | 23:13

Bukuroshja e “Love Island” thotë se bëri tetë herë marrëdhënie brenda dite (FOTO)

Ylli i Love Island 2021 dhe i OnlyFans, Shannon Singh ka pranuar se ajo ka bërë tetë herë seks në ditë dhe i “ka pëlqyer shumë”. Ajo po ashtu ka pranuar se ishte babai i saj “striptizer” që e frymëzoi për karrierën e saj E sapo rekrutuar në Love Island 2021, Shannon Singh ka bërë...

Skena 21.06.21 | 23:04

Çfarë të bën të dukesh seksi, sipas Morenës

Morena Taraku është bërë e gjallë me një seri fotosh tepër seksi në rrjetet sociale Bukuroshja dhe këngëtarja kosovare, e cila më shumë po e zhvillon karrierën e modeles në Turqi, ka postuar sot dy foto me një thënie interesante poshtë tyre. “Nuk ka asgjë më seksi se besimi…por...

Futboll 21.06.21 | 22:57

Bardhi: Maqedonia po ndryshon mentalitetin e saj

Maqedonia e Veriut sot e ka përmbyllur aventurën e saj në Kampionatin Evropian. Ata u kualifikuan për herë të parë në një garë të tillë, por dështuan të fitonin ndonjë ndeshje, ose të paktën ndonjë pikë. Sonte, Maqedonia e Veriut u mposht me rezultat 0:3 nga lideri i grupit C, Holanda. Pas...

Maqedoni 21.06.21 | 22:54

Mungojnë punëtorët në Maqedoni, sindikata: Situata alarmante, paguani punëtorët sa duhet

Në nga fillimi i krizës Covid, nga sektori i hotelierisë janë larguar prej 4 deri në 20 mijë punonjës, shumica janë pusuar nga punëdhënësit, shumë kanë kërkuar zgjidhje në të tjerë sektorë. Nga Sindikatat e Hotelirisë thonë se situata në sektorin e hoteleri turizmit, është alarmante. Nga...

Ekonomi 21.06.21 | 21:58

Bekteshi jep lajmin e madh: TVSH-ja e energjisë elektrike prej 18 në 5%!

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi përmes një postimi në fejsbuk ka njoftuar opinionin lidhur me TVSH-në e rrymës elektrike! Bekteshi ka shkruar se Ministria e Financave nesër do të ppropozojë zvoglimin e TVSH-së prej 18% në 5% për rrymën elektrike për të gjitha amvisritë në...

Futboll 21.06.21 | 21:16

Trajneri i Maqedonisë së Veriut jep dorëheqje nga detyra

Maqedonia e Veriut pësoi një disfatë 3-0 në sfidën ndaj Holandës dhe ky rezultat ka qenë fatal për të ardhmen e trajnerit Igor Angelovski, i cili ka dhënë dorëheqjen si trajner i maqedonasve. “Pas turneut do të japim një vlerësim të përgjithshëm. Nuk duhet të jemi të dëshpëruar...

Ekonomi 21.06.21 | 20:19

Shtrenjtimi i energjisë elektrike nxit pakënaqësi në Maqedoninë e Veriut

Paralajmërimet e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut për rritjen e çmimit të energjisë elektrike, kanë nxitur reagimin e qytetarëve, të cilët ankohen për përkeqësimin e gjendjes ekonomike nga rritja e çmimeve të produkteve elementare ushqimore. Ata druajnë se rritja e çmimit të energjisë,...

Maqedoni 21.06.21 | 14:48

Geer: Jemi të përkushtuar për fillim sa më të shpejtë të bisedimeve me RMV

Të gjithë jemi shumë të përkushtuar drejtë gjetjes së përbashkët të zgjidhjeve të cilat do të sjellin hapjen e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut sa më shpejtë që është e mundur, deklaroi sot euroambasadori David Geer, në përgjigjen e pyetjes së gazetarëve nëse...

Maqedoni 21.06.21 | 14:45

Maqedoni: Kriza po kalon, punëtorë në hoteleri nuk ka

Situata në sektorin hotelerik, që e mbijetuan goditjen më të madhe gjatë pandemisë është alarmante. Kompanive të hotelerisë dhe turizmit u mungojnë 50 për qind e kuadrit të nevojshëm, para se gjithash kamerierë, recepsionistë, kuzhinierë dhe ndihmës, tregojnë rezultatet e anketës...

Futboll 21.06.21 | 14:42

Japonia lejon pjesëmarrjen e kufizuar të tifozëve në Olimpiadë

Japonia ka vendosur të lejojë deri në 10 mijë tifozë për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike që zhvillohen muajin e ardhshëm. Tifozët pjesëmarrës janë të gjithë vendas, pasi të huajt ishin ndaluar që më parë të ndiqnin turneun. Numri maksimal i të pranishmëve do të jetë 10...

Maqedoni 21.06.21 | 14:35

Qeveria në seancën e nesërme do të shqyrtoj propozimin për taksën ekologjike

Ministri për financa i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Fatmir Besimi njoftoi sot se Qeveria nuk heqë dorë nga vendimi për rritjen e taksës ekologjike për derivatet e naftës dhe të ulë TVSH-në për çmimin e energjisë elektrike. Megjithatë sipas tij që të dy propozimet do të shqyrtohen...

Maqedoni 21.06.21 | 14:26

Filipçe: Gjendja është nën kontroll, nuk ka nevojë për masa restriktive

Situata epidemiologjike në vend është stabile dhe për këtë flet ulja e numrit të rasteve të reja pozitive dhe të pacientëve që kërkojnë kurim në Qendrat Kovid, kështu u shpreh sot Ministri i Shëndetësisë i republikës së Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe “Për momentin nuk planifikojmë...

Ekonomi 21.06.21 | 14:24

Shtrenjtohen derivatet e naftës!

Komisioni Rregullator për Energjetikë ka sjell vendim, që të rriten çmimet e derivateve të naftës. Çmimi i benzinës EUROSUPER 95 dhe EUROSUPER 98 dhe të vajit ekstra të lehtë për amvisëri do të rriten për 1 denarë për litër. Me këtë ndryshim, çmimi i EUROSUPER 95 do të jetë 69.50...

Maqedoni 21.06.21 | 12:30

Maqedoni: Paralajmërohet hapja e pikës kufitare “Mexhitlija” me Greqinë

Hapjen e pikave kufitare Niki (Mexhitlija) me Maqedoninë e Veriut dhe Kristalopigi me Shqipëri, më 1 korrik, e ka njoftuar përmes Facebook, kryetari i Komunës së Prespës greke, Panajotis Pashalidis. “Lajm i rëndësishëm: Informacion i besueshëm se nga 1 korriku, kalimet kufitare Kristalopigi...

Maqedoni 21.06.21 | 11:35

Qeveria do të nënshkruajë marrëveshje me Bankën Investuese Evropiane

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Banka Investuese Evropiane sot do të nënshkruajnë marrëveshje për financim të projekteve për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme në lartësi prej 100 milionë euro. Marrëveshjen do ta nënshkruajnë ministri i Financave Fatmir Besimi, nënkryetarja...

Jetë 21.06.21 | 11:19

Pija që është më e shëndetshme dhe më e efektshme së kafeja

Temperatura është e rëndësishme, por edhe një shtesë ka rëndësi! Dr. Judin Harry, e cila tashmë ka zbuluar këshillat e saj kundër stresit, thotë se ajo e pi këtë çaj në vend të kafesë. “Unë e filloj çdo mëngjes me çaj jeshil me limon. Shumica as që e dinë që përmban edhe kafeinë,...

Futboll 21.06.21 | 10:55

Sot zhvillohen ndeshjet e fundit të Grupit B dhe C në Euro 2020

Sot zhvillohen ndeshjen e fazës të tretë të grupeve B dhe C. Nga ora 18:00 zhvillohet ndeshjet e Grupit C, Holanda që e ka siguruar kualifikimin do përballet me Maqedoninë e Veriut që është në prag të eliminimit. Ndeshja tjetër e Grupit C zhvillohet mes Ukrainës dhe Austrisë, të dyja...

Futboll 21.06.21 | 10:43

Personi i parë që arrin 300 milionë ‘followers’ në Instagram

Nëse ka një fjalë që mund ta karakterizonin më së miri Cristiano Ronaldo-n ajo është “rekorde”. Brenda dhe jashtë fushës së blertë. Sulmuesi i Portugalisë u bë para pak ditësh njeriu me më shumë ndjekës në Instagram, mbi 300 milionë, duke vërtetuar se është një ikonë e futbollit,...

Kuzhina 21.06.21 | 10:29

Kek me qershi dhe ricotta

Qershitë janë me bollëk në këtë periudhë dhe përveç shijes së ëmbël na japin dhe receta me bollëk. Ricotta në këtë recetë zëvendëson vajin dhe gjalpin. Për ta bërë këtë tortë akoma më të shijshme, kompletojeni me copëza çokollate, cobza bajamesh ose fëstëkë të thërrmuar. Përbërësit: 500...

Maqedoni 21.06.21 | 10:25

Talat Xhaferi pjesëmarrës në Sesionin e tetë të PBEJL në Antali

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në cilësi të shefit të Delegacionit të AP të Procesit të Bashkëpunim në Evropën Juglindore do të marrë pjesë në Sesionin e tetë plenar të AP të PBEJL-së që do të mbahet nga 21 deri më 23 qershor 2021 në...

Повеќе