Friday, 5 March 2021
Jetë 05.03.21 | 09:27

6 ushqime që çekuilibrojnë hormonet tuaja, duke jua bërë fytyrën me puçrra

Lëkura juaj është një pasqyrë që reflekton ndryshimet, të cilat ndodhin brenda trupit tuaj. Pothuajse të gjitha proceset në organizëm kontrollohen nga kimikate speciale të quajtura hormone. Këto substanca prodhohen nga qeliza të veçanta të gjëndrave, të vendosura në gjëndrën tuaj...

Bota 05.03.21 | 09:19

Tërmet 8.0 ballë në Zelandën e Re, alarm për tsunami (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Zelandën e Re. Mediat e huaja raportojnë se epiqendra e tërmetit me magnitutë 8.0 ballë të shkallës rihter ishte në Paqësor, veri të Zelandës. Thellësia e saj ishte vetëm 10 kilometra, andaj lëkundjet kanë qenë tepër të forta. Autoritetet kanë njoftuar...

Maqedoni 05.03.21 | 09:13

Deri tani janë vaksinuar mbi tre mijë punonjës shëndetësorë në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se deri sot janë vaksinuar gjithsej 3.028 punonjës shëndetësorë kundër coronavirusit. Ata shtojnë se imunizimi bëhet në spitalin modular pranë Klinikës Infektive në Shkup dhe bëhet me vaksinat e prodhuesit të vaksinave “Pfizer” që Maqedonia...

Shkup 05.03.21 | 09:12

Raportohet për dy të vdekur në Shkup

Siç njoftojnë nga “a1on“, dy persona kanë mbetur të vrarë sot në orët e hershme të mëngjesit në lagjen Fushë Topanë në Shkup. E gjithë lagjja momentalisht është e mbyllur nga ekipet e policisë, ndërsa në vendngjarje ka dalë edhe prokurori për të këqyrë vendin e ngjarjes. Sipas...

Maqedoni 05.03.21 | 09:10

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa gjatë pasdites do të ketë rritje të vranësirave. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 13 deri në 20 gradë. Në Shkup moti do të jetë i njëjtë...