Monday, 27 January 2020
Maqedoni 27.01.20 | 08:37

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut sot do të mbajë dy seanca

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet të vazhdoj seancën e 126-të dhe të 130-të kuvendore në rend dite të së cilave janë shumë vendime ligjore me procedurë të shkurtuar. Deputetët në kuadër të seancës së 126-të duhet ta shqyrtojnë Propozim programin për shënimin...

Maqedoni 27.01.20 | 08:00

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut. Në vendet më të larta do të ketë reshje të borës. Temperatura minimale do të lëvizë prej 0 deri 5 gradë celcius, ndërsa ajo maksimale do të jetë në interval prej 4 deri 11 gradë celcius. Gjatë...

Jetë 27.01.20 | 00:51

E konfirmon shkenca: Njerëzit absorbojnë energji nga tjerët

A ju ka ndodhur ndonjëherë të ndiheni pa energji kur keni shpenzuar kohë me dikë të caktuar? A jeni ndjerë në plot kuptimin e fjalës sikurse ai person jua ka vjedhur energjinë dhe ju ka ulur disponimin e keq? Sipas studimeve të kryera thuhet se njerëzit mund të absorbojnë energji nga njerëzit...

Sport 27.01.20 | 00:49

Kjo ishte pasuria e Kobe Bryant

Kobe Brajant një prej legjendave të NBA, humbi jetën tragjikisht pasi helikopteri më të cilin udhëtonte u përplas në kodrat e Kalifornisë. Për fatin e tij të mirë bashkëshortja dhe dy nga tre vajzat nuk ishin me të në helikopter. Ai u tërhoq nga basketbolli në vitin 2016, pas një karriere...

Jetë 27.01.20 | 00:48

Të mirat e ujit mineral janë të vërtetuara shkencërisht

Çdo lloj i ujit, duke përfshirë ujë mineral nuk përmban kalori dhe yndyrë. Disa studime të fundit kanë treguar se një ndër llojet më të shëndetshme të ujit është edhe ai mineral. Duke pirë ujin e gazuar çdo ditë atëherë ju do të përmirësoni shëndetin tuaj të përgjithshëm...

Skena 27.01.20 | 00:46

Beyonce me fustan të Valdrin Sahitit, ky është reagimi i Elvana Gjatës

Këngëtarja e famshme botërore, Beyonce, ka shkëlqyer me fustanin e dizajnerit kosovar, Valdrin Sahiti. E për këtë sukses të mikut të saj, ka reaguar këngëtarja Elvana Gjata. Elvana ka shpërndarë në InstaStory një foto të Beyonce me fustanin e dizajnuar nga Valdrin Sahiti. Ajo ka shkruar...

Shkup 27.01.20 | 00:25

Grabitje me armë në Shkup

Sonte rreth orës 22:20 minuta S.Xh. ka denoncuar në polici se në rrugën Bllagoja Stefkovski në Shkup, në një bastore 2 persona të panjohur me maska në kokë dhe nën kërrcënim të armës kanë kryer grabitje, me çrrastë kanë marrë gjiron ditore dhe janë larguar në drejtim të panjohur....

Sport 27.01.20 | 00:23

Tronditje e trishtim: Basketbollistët para ndeshjes qajnë me zë e derdhin lot si lum për Kobe-in (VIDEO)

NBA ka vendosur të luajë ndeshjet pavarësisht vdekjes së Kobi Bryant. Ndeshja e parë në program që nga zbulimi i lajmit të tmerrshëm është ajo mes Denverit dhe Houston. Basketbollistë para ndeshjes kanë qarë me zë e derdhin lot si lum për Kobe-in. Legjenda e basketbollit vdiq sot në...

Bota 27.01.20 | 00:21

Thellohet tragjedia nga tërmeti në Turqi, shkon në 39 numri i të vdekurve

Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca njoftoi se numri i njerëzve që ndërruan jetë në tërmetin 6.8 në rrethin Sivrice të Elazig u rrit në 39. Koca, në transmetimin direkt të CNN TÜRK, tha: “Fatkeqësisht, numri i qytetarëve që kanë humbur jetën është 39 me lajmet që kemi marrë....

Sport 27.01.20 | 00:20

Policia konfirmon: Në helikopterin ku vdiq Kobe Bryant ishin 9 persona (VIDEO)

Autoritetet në Los Angeles thonë se në helikopterin që u rrezua sot, bashkë me legjendën e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajzën e tij 13-vjece, ishin edhe 7 persona të tjerë. Deri tash ishte raportuar për pesë viktima, ndërsa në konferencën e fundit të Policisë është thënë se besohet...