NBA ka vendosur të luajë ndeshjet pavarësisht vdekjes së Kobi Bryant.

Ndeshja e parë në program që nga zbulimi i lajmit të tmerrshëm është ajo mes Denverit dhe Houston.

Basketbollistë para ndeshjes kanë qarë me zë e derdhin lot si lum për Kobe-in.

Legjenda e basketbollit vdiq sot në moshën 41-vjeçare në një aksident me helikopter në Kaliforni.

Bryant kishte fituar pesë herë titullin e kampionit me LA Lakers në NBA përgjatë 20 vjetëve karrierë.