Wednesday, 11 September 2019
Ekonomi 11.09.19 | 10:39

Maqedoni, sipas Draft-ligjit për subvencionimin e kontributeve, punëdhënësit do të subvencionohen nga 600 deri 6.000 denarë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale publikoi Draft-ligjin për subvencionimin e kontributeve për rritjen e pagave, qëllimi i të cilit është nxitja e punëdhënësve të paguajnë pagë më të madhe për shkak të përmirësimit të standardit ekonomik. Sipas këtij Draft-ligji, subvencionim...

Maqedoni 11.09.19 | 09:40

Milloshoski: Marrëveshja ndoshta do të arrihej në qoftë se Zaev nuk ishte aq nervoz për aferën ‘Haraçi’

Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski i cili është një ndër pjesmarrësit e bisedimeve të djeshme, tha se ‘marrëveshje Ligji i ri për Prokurorinë Publike ndoshta do të arrihej që qoftë se kryeministri Zaev nuk ishte aq nervoz me lëndën ‘Haraçi’. “Marrëveshja...

Shkup 11.09.19 | 08:12

Do të mbyllet një pjesë e bulevardit “Ilinden” në Shkup

Regjim i veçantë qarkullimi do të vendoset sot dhe nesër prej orës 21:00 deri në orën 06:00 në bulevardin “Ilinden” në afërsi të parkut të qytetit, për shkak të xhirimit të filmit në organizim të DFPU “Vertigo Visual” SHPK Shkup. Për këto arsye, siç informojnë nga MPB-ja...

Shkup 11.09.19 | 08:11

Shkup, për një javë karrotreci ka larguar 221 makina

Gjatë javës së kaluar me karrotrec janë larguar gjithsej 221 makina nga hapësirat publike. Numri më i madh i makinave janë larguar me urdhër të policisë. Siç kanë njoftuar nga Bashkia e Shkupit, nga numri i përgjithshëm i makinave të larguara 45 janë larguar për parkim të parregullt...

Maqedoni 11.09.19 | 07:48

Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe me reshje të shiut. Reshjet më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore dhe jugperëndimore të vendit. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të...