Tag: video
Kronika e zezë 31.01.21 | 13:22

Përdhunoi dhe rrahu brutalisht gjyshen 89-vjeçe, arrestohet monstra nga Grabjani i Divjakës (VIDEO)

Policia e Divjakës ka arrestuar ditën e sotme 30-vjeçarin Sajmir Meçani, i cili përdhunoi dhe rrahu brutalisht gjyshen e tij 89-vjeçare Nexhmie Meçani. Ngjarja u denoncua nga djali i të moshuarës, Ismet Meçani për Faxnews, i cili u shpreh se mbrëmjen e djeshme ka qenë në qytetin e Fierit...

Skena 29.01.21 | 17:05

Hoxha nga Prishtina thotë se emisioni “Për’puthen” është shkatërrim për rininë (VIDEO)

Në xhaminë “Hasan Beg” në 4 Llullat në Prishtinë hytbja e sotme nga imami Husamedin Abazi kishte të bëjë me moralin. Gjatë hytbes, hoxha tha se morali sot ka rënë në Kosovë e Shqipëri dhe fajtorë për këtë gjë janë televizionet programore. Ai këtu ka përmendur edhe emisionin...

Maqedoni 29.01.21 | 15:59

Tensione në protestat për rastin “Monstra”

Sot në Shkup janë mbajtur protesta për rastin “Monstra”, nëpërmjet të cilave u kërkua drejtësi për vrasjen e pesëfishtë. Organizatori i protestave Bedri Ajdari, në fjalim para protestuesve kërkoi që të shkarkohet prokurorja Fatime Fetai dhe të mos merren parasysh kërkesat e saj. Gjatë...

Skena 18.01.21 | 11:11

14-vjeçari shqiptar ngre në këmbë suedezët me zërin e tij (VIDEO)

Rejhan Sjunger është 14-vjeçari me prejardhje nga Kosova, i cili ka marrë pjesë në një kompeticion muzikor për fëmijë në Suedi. Ai ka mahnitur jurinë suedeze me zërin e tij gjatë performacës në skenë. Ndërsa pritet të ketë një të ardhme të ndritur në fushën e këngës. Teksa...

Kronika e zezë 14.01.21 | 20:58

Aksident tragjik në Rrugën e Kombit: Humbin jetën katër anëtarë të një familje (VIDEO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rubik mbrëmjen e sotme. Në këtë aksident kanë mbetur te vdekur 4 persona dhe një i lenduar. Mësohet se vi ktimat janë anëtarë të së njëjtës familje që po udhëtonin nga Kosova. Paraprakisht raportohet se kanë ndërruar jetë dy prindërit dhe dy...

Lajme 03.01.21 | 00:03

Tre persona hedhin frigoriferin nga kati i tretë i ballkonit duke festuar Vitin e Ri

Një video në Itali e shpërndarë në Facebook, shfaq tre persona duke hedhur një frigorifer të madh nga dritarja e banesës së tyre. Videoja është shpërndarë nga kordinatori nacional i partisë “Jeshile”, Angelo Bonelli. Frigoriferi pas një fluturimi nga tre kate përplaset në tokë mes...

Maqedoni 01.01.21 | 20:08

Maqedoni: Dëshira më e madhe e qytetarëve është të ketë më shumë shëndet në vitin 2021

Të ketë shumë shëndet, kurse problemet që i solli coronavirusi të mbesin në vitin që e lamë pas. T’i harrojmë të gjitha momentet depresive dhe t’i kthehemi jetës normale. Këto ishin dëshirat dhe pritjet e qytetarëve në ditën e parë të Vitit të Ri. Covid-19 e goditi ekonominë,...

Ballkan 29.12.20 | 17:00

Momenti kur tërmeti godet Kroacinë derisa gazetari po raportonte nga vendngjarja (VIDEO)

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka goditur Kroacinë, përderisa dridhjet e mëdha janë ndjerë edhe në shtetet fqinjë si Austri e Hungari, raportohet për dëme, ndërsa raportohet për një viktimë. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ishte me magnitudë 6,3 i shkallës rihter.Sipas...

Ballkan 29.12.20 | 13:55

Tërmeti në Kroaci “dridh” Kuvendin slloven!

Tërmeti i magnitudës 6,3 që ra këtë të martë në Kroaci u ndie edhe në Slloveni. Një video tregon momentin kur lëkundjet ndërpresin punimet në sallën e parlamentit atje, ndërsa deputetët lënë vendet dhe shihen teksa largohen. Për arsye sigure, Sllovenia ka mbyllur edhe një impiant...

Maqedoni 13.12.20 | 19:54

Kodra e Diellit vërshohet nga vizitorët! 3 kilometra në këmbë për shkak mungesës së parkingjeve (VIDEO)

Kodra e diellit mbetet një nga pikat më të preferuar turistike në Maqedoni. Bora prej 40 centimetrave, ka tërhequr turistë nga shumë vende, sidomos adhuruesit e sporteve të bardha. Por mospasja e vend parkingjeve ka bërë që turistët të ecin mbi 3 kilometra për të arritur deri në pistat...

Ballkan 09.12.20 | 20:30

Tensione në Tiranë, policia përdor gaz lotsjellës (VIDEO)

Pas agravimit të protestës te Kryeministria, ku protestuesit kanë shkulur pllakat e Bulevardit dhe kanë qëlluar në drejtim të policisë kanë ndërhyrë dhe Forcat Speciale. Raportohet se nga taraca e kryeministrisë, Forcat Speciale kanë lëshuar gaz lotsjells, duke bërë që një pjesë e...

Ballkan 09.12.20 | 17:21

Kush është gangsteri shqiptar që kishte rrëmbyer kryeministrin e Belgjikës (VIDEO)

Basri Bajrami është gangsteri shqiptar që rrëmbeu kryeministrin e Belgjikës në vitin 1989. Ai ka qenë tmerri i Belgjikës për shumë vite. Mundi të rrëmbejë kryeministrin belg të asaj kohe, Poul Vanden Bjonants dhe më pas u arratis nga bu rgu i sigurisë së lartë, Sen Zhili. Bojants u...

Maqedoni 08.12.20 | 20:32

Publikohen pamjet e drogës së konfiskuar në Haraçinë (VIDEO)

MPB ka publikuar fotografitë e drogës së konfiskuar gjatë aksionit në Haraçinë. Zedhenesi i MPB-së Toni Angelovski konfirmoi se bëhet fjalë për drogën e vjedhur në Josifovë të Vallandovës. Angellovski tha se në këtë rast dyshohen 6 persona, kurse disa prej tyre janë arrestuar, pa...

Maqedoni 27.11.20 | 10:53

Ejup Rustemi: “Filluam me projekte serioze për modernizimin e infrastrukturës rrugore në Korridorin 8”

U kontrolluan aktivitetet e punës për rehabilitimin dhe rindërtimin, zgjerimin e 3 korsive në rrugën shtetërore Kriva Pallankë – Deve Bair. Inspektimi u krye nga Kryeministri i RSM Zoran Zaev së bashku me Drejtorin e Ndërmarrjes Publike për Rrugët Shtetërore Ejup Rustemi, Zëvendës President...

Lajme 24.11.20 | 10:08

Erdhi 24 vite më parë me “duar në xhepa”, sot kampioni sirian ka dy gra dhe gjithçka në Shqipëri (VIDEO)

Shqipëria i ka prirë për mbarë ka punën, biznesin, sportin, fëmijët dhe dy gra me të cilat ndan jetën. Siriani Abdyl Fawaz, 24 vite më parë e ka nisur jetën në vendin tonë me një fabrikë karamelesh dhe me një prej palestrave të para në Tiranë. Një çerek shekulli më vonë, ai përveçse...

Maqedoni 22.11.20 | 20:59

Për 17 ditë janë shit mbi 44 mijë Summamed në Maqedoni (VIDEO)

Frika nga infektimi me virus korona ka shtyrë qytetarët që të insistojnë më shumë që mjekët t’u japin receta mjekësorë për blerje të antibiotikëve. Të dhënat e Fondit Shëndetësorë tregojnë se vetëm gjatë 17 ditëve të para të muajit nëntor janë blerë 44.550 pako “Sumamed”...

Maqedoni 18.11.20 | 11:30

Fillojnë zgjedhjet në BFI! (VIDEO)

Para pak minutave kanë filluar zgjedhjet në BFI. Numri më i madh i muftiven janë prezentë. Kandidat për kreun e BFI-së janë ushtruesi i detyrës Reis, Shaqir Fetahu dhe kryetari i Muftinisë së Tetovës, Qani Nesimi. Zgjedhjet në BFI mbahen pas shkarkimit të Sulejman Rexhepit.

Maqedoni 10.11.20 | 16:01

Merkel ju drejtohet Zaevit dhe Borissovit: Duhet të pajtoheni njëri me tjetrin (Video)

Kancelarja gjermane Angela Merkel, sot në samitin e Sofjes për Ballkanin Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit, ju është drejtuar kryeministrave Zoran Zaev dhe Boyko Borissov në lidhje me çështjet e hapura. Merkel ju ka thënë se duhet të pajtohen njëri me tjetrin dhe të gjejnë...

Bota 30.10.20 | 19:57

Shkon në 12 numri i viktimave nga tërmeti në Turqi, mbi 420 të lënduar (VIDEO)

Të paktën 12 viktima dhe qindra të lënduar nga tërmeti në Turqi. Lëkundjet e tokës me magnitudë 6.9 të shkallës së Rihterit shkaktuan shembjen e dhjetëra ndërtesave në Izmir dhe shumë dëme të tjera materiale. Ai u ndje edhe në shumë qytete të tjera të Turqisë. Ndërkohë në tërmetin...

Ballkan 30.10.20 | 13:52

Izmiri goditet nga një tërmet prej 6.9 shkallëve

Tërmeti i fuqishëm që u regjistrua pasditen e sotme në Detin Egje duket se ka lënë dëme të mëdha sidomos në qytetin turk të Izmirit. Siç shihet në videon e mëposhtme, disa ndërtesa janë shembur, ndërsa dyshohet se ka persona nën rrënoja. Sipas prefektit të Izmirit, ende nuk ka informacione...

Повеќе