Tag: vdeo
Maqedoni 19.04.21 | 10:07

“Agimi i Bamirësisë” kujdeset për studentët dhe nevojtarët në Tetovë duke ju shtruar qindra iftare çdo ditë

Për të nëntin vit me radhë shoqata humanitare “Agimi i bamirësisë” është duke organizuar “Sofrën e Ramazanit”. Për çdo ditë po ndahen mbi 700 iftare falas. Iftaret ndahen për disa kategori, por një numër i madh shkon për studentët që janë duke qëndruar në Tetovë në kohë...

Skena 04.03.21 | 13:25

Për herë të parë! Tea dhe Bearti thyejnë heshtjen dhe zbulojnë si lindi dashuria mes tyre (VIDEO)

Pas shumë ditësh heshtje, akuza dhe fotove që trazuan një Shqipëri të tëre, Tea dhe Bearti kanë zbuluar se si nisi historia e tyre e dashurisë. Gjatë një interviste në “Roped ëith Olsi”, Tea dhe Bearti në daljen e tyre të parë publike rrëfyen mes shikimesh se si nisi ndjenja mes...

Bota 18.02.21 | 19:21

Momenti epik: Merkeli harron maskën kthehet me vrap për ta marrë (VIDEO)

Një video është bërë “hit” në Internet ku pretagoniste kryesore është Angela Merkel. Gjatë një seance parlamentare, Merkeli kishte harruar maskën në foltoren e Kuvendit dhe pasi e kishte kuptuar është ngritur nga karrigia me nxitim për ta marrë. Ngjarja ka ndodhur disa ditë më parë...

Bota 06.02.21 | 20:14

Stuhi e madhe godet Arabinë Saudite (VIDEO)

Nje stuhi e madhe ka përfshirë sot rajonin e Tabukut në Arabinë Saudite. Shiu dhe breshri shkaktuan përmbytje të mëdha në qytet dhe rrethinë. Stuhia ka shkaktuar edhe skena të tilla që shihen vetëm pas tornadove, duke dëmtuar humë makina. Stuhia shkaktoi edhe skena të tilla që shihen...

Skena 03.02.21 | 12:10

“E ke ditur se Vitin e Ri e kam kaluar me Beartin”, Tea hedh akuza drejtë Olsës

Tea gjatë orëve të hershme të mëngjesit ka publikuar një video në Youtube, duke kërkuar nga autorja e emisionit “Për’puthen”, që të tregojë të vërtetën dhe të mos e mashtrojë më publikun. Ajo gjithashtu tregojë që Vitin e Ri nuk e kishte festuar me Andin por me Beartin dhe familjen...

Skena 28.01.21 | 15:15

Suksesi nuk njeh limite, kënga e Dua Lipës dhe Calvin Harris arrin 700 milionë shikime (VIDEO)

Suksesi nuk ka të ndalur për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Çdo këngë e saj kthehet menjëherë pas publikimit në hit, duke thyer rekorde dëgjueshmërie. Këtë herë Dua ka thyer një tjetër rekord, pasi ka arritur 700 milionë shikime në YouTube me projektin “One...

Maqedoni 11.01.21 | 12:22

Policia nxjerr video nga aksioni në një lokal në Tetovë, shikoni si arrestohen 18 vallëzuese (Video)

49 mysafirë, shtatë të punesuar dhe 15 vajza që kanë punuar si vallëzuese dhe shoqëruese janë kapur në një lokal afer autostradës Tetovë-Gostivar, duke punuar pas orarit të lejuar. Me këtë rast, policia ka gjetur tri femra edhe në dhomat e motelit. Policia ka arrestuar 18 vallëzuese,...

Maqedoni 02.01.21 | 14:01

Kolona të gjata për në Kodrën e Diellit, në hotele nuk ka as edhe një shtrat të lirë

Kështu dukej rruga që shpie në Kodrën e Diellit. Pritje të gjata, nervozizëm dhe makina që prisheshin nga temperaturat. Kolona e makinave që prisnin ishte e gjatë rreth katër kilometra. Përveç vendasve, në radhët e gjata kishte edhe turistë nga Velesi, Shtipi, Shkupi dhe Kosova. Makinat...

Bota 22.12.20 | 10:14

Joe Biden e merr “live” vaksinën kundër koronavirusit (VIDEO)

Presidenti i zgjedhur i SHBA, Joe Biden, ka bërë live vaksinën kundër koronavirusit. Ai është vaksinuar këtë të hënë, ku siç shihet dhe në video, në krah të tij qëndron bashkëshortja Jill Biden. Presidenti i zgjedhur është vaksinuar në spitalin ChristianaCare dhe injektimi i është...

Skena 14.12.20 | 11:46

Rrjedh ilegalisht në Youtube kënga e re e Mozzik dhe Taynes, ka tekst eksplicit

Në kanalin Youtube është duke rrjedhur ilegalisht një këngë e re mes Mozzik dhe Taynës. Kjo këngë që në kanalin që u hodh quhet ‘Robt’, ka një tekst shumë eksplicit, madje, lirisht mund të themi se mund të dëgjohet +18, shkruan Indeksonline. Nuk dihet nëse kjo në fakt ka qenë...

Maqedoni 18.09.20 | 16:39

Carovska dhe Zaev ndoqën mësim online në informatikë, shfaqën se si do të duket mësimi nga shtëpia

Me një orë në lëndën e informatikës u prezantua platforma e parë për mësimi online në këtë vit arsimor. Kryeministri Zaev tha se platforma shtetërore për mësim online punon në pesë gjuhë edhe atë në gjuhën maqedonas, shqipe si dhe në gjuhën turke, boshnjake dhe serbe. “I vërtetuan...

Maqedoni 28.08.19 | 19:15

Incidenti në Reçicë, deputeti i BDI-së Xhevat Ademi mohon të ketë gjuajtur me armë

Deputeti i BDI-së, Xhevat Ademi mohon të jetë përfshirë në incidentin më armë zjarri në një dasmë në Reçicë të Vogël të Tetovë ku djali i tij dhe një person tjetër mbetën të plagosur nga plumbat e shkrepur nga pjesëmarrësit në këtë aheng familjar. Deputeti i BDI-së nuk deshi...