Tag: \
Maqedoni 30.12.19 | 08:13

Simovski: Jam optimist se ligji për regjistrim do të sillet para zgjedhjeve

“Ligji për regjistrimin e popullësisë mund të sillet shpejtë sepse për të duhet shumicë e thjeshtë në Parlament, por qëllimi nuk është vetëm të sillet ligji, por të gjitha subjektet politike të qëndrojnë pas ati ligji dhe ta mbështesin”. Këtë në një intervistë për AIM e...

Bota 09.10.19 | 11:01

Nëna monstër, i vret fëmijët dhe shkruan në FB: Vrasja është si patatet e skuqura; s’ndalesh vetëm me një

“Vrasja është sikur patatet e skuqura; nuk mund të ndalesh vetëm me një”, kjo ishte ajo çfarë shkroi në një postim në Facebook, 35-vjeçarja Sarah Barrass përpara se të vriste dy djemtë e saj adoleshentë dhe të planifikonte vdekjen e katër të tjerëve. Gruaja, e cilësuar si nëna-djall...

Lajme 20.08.19 | 14:55

Humbni deri në 10 kg për 1 javë: Dieta nga një kardiolog i mirënjohur

Planet më efektive të dietës shpesh krijohen nga ekspertët dhe dietistët. Ata janë profesionistët më të mirë për këtë çështje, kështu dietat e tyre mund t’ju ndihmojnë për të hequr qafe yndyrën e tepërt shumë më shpejt. Gjëja më e rëndësishme për kete plan është se ajo...

Maqedoni 06.08.19 | 19:57

FSSH: Intensivisht ndërmerren aktivitete për heqjen e kuotave në të gjitha barnatoret

Fondi për Sigurim Shëndetësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut kumtoi se intensivisht ndërmerr aktivitete adekuate dhe masa për heqjen e kuotave në të gjitha barnatoret dhe për vendosjen e mekanizmave të reja kontrolluese gjatë dhënies së ilaçeve me recetë në kurriz të Fondit...

Maqedoni 05.06.19 | 15:15

Grubi:Të gjitha reformat e nevojshme janë plotësuar, presim BE-ja t’i plotësojë premtimet

Sot në Kuvend u mbajt takimi i Komisionit për Çështje Evropiane me delegacionin e Këshillit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Kroacisë, të udhëhequr nga Kryetari i Kuvendit, Domagoj Millosheviq. Gjatë fjalimit hyrës, Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane, Artan...

Maqedoni 25.12.18 | 10:40

Ish “naçallniku” policor maqedonas pastron qelinë për personat që i kishte burgosur (VIDEO)

Në rrjetet sociale janë paraqitur dy video incizime nga një ish zyrtar i lartë policie në stacionin policur në Koçanë i cili tashmë është i gjykuar dhe ndodhet në burgun e Strumicës. Më mesazhin e publikuar në Facebook thuhet se ky zyrtar policie është përgjegjës për burgosjen dhe...