Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë stabil, me diell por me mëngjese të ftohta. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri 8 gradë celicus, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 12 deri 22 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil, me diell dhe vranësira të pakta. Temperaturat e mëngjesit do të jenë të ulëta, ndërsa ato ditore do të rriten.