Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 12 deri 22 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme parashihet që të vazhdojnë reshjet e shiut, ndërsa stabilizim i motit pritet pas të dielës.