Category: Sport
Futboll 11.12.19 | 19:52

Mbrëmja e fundit e grupeve të Champions League, ndeshjet që do të luhen sot

Liga e Kampioneve luan sonte ndeshjet e 6-ta dhe të fundit të fazës së grupeve, në mbyllje të të cilave do të njihen edhe skuadrat që sigurojnë vendin në turin e 16-shes. Në 4 grupet që luajnë ndeshjet e fundit, vetëm në dy prej tyre, në grupin C dhe D, janë për t’u përcaktuar vetëm...

Futboll 11.12.19 | 12:47

20 yjet që fituan më së shumti ndjekës në Instagram gjatë 2019

Bëhen të ditur të famshmit që fituan më së shumti fansa gjatë vitit 2019 në Instagram. Selena Gomez, e cila pati 136 milion ndjekës vitin e kaluar, rriti numrin e tyre në 163 milion, por megjithatë renditet në vendin e 4-të të listës. Ndërsa i personi që e nxë vendin e parë ka 192...

Futboll 06.12.19 | 11:50

Edhe Xherdan Shaqiri nuk i shpëton trendit, mbjell flokët (FOTO)

Xherdan Shaqiri i ka mbjellë flokët, gjatë periudhës kur shqiptari ishte i lënduar, kështu raportojnë mediat zvicerane Shaqiri e shënoi njërin nga pesë golat e Liverpoolit në derbin e Merseyside të mërkurën mbrëma në ‘Anfield’. Por nuk ishte vetëm goli që mori vëmendje, sepse anësori...

Futboll 04.12.19 | 14:56

Conte identifikon transfertën e parë gjatë janarit

Antonio Conte kërkon të përforcojë repartin e sulmit gjatë merkatos së janarit. Alexis Sanchez u dëmtua duke prishur planet e trajnerit që po përdor Lukakun dhe Lautaron në çdo ndeshje dhe të dy sulmuesit kanë nevojë për pushim. Numri një i stolit u ka kërkuar drejtuesve që të afrojnë...

Futboll 04.12.19 | 11:58

Klopp flet për Topin e Artë

Jurgen Klopp ka reaguar për herë të parë pas ceremonisë së mbajtur për “Topin e Artë”, të cilin e fitoi Lionel Messi. Argjentinasi mposhti Virgil Van Dijk, i cili u rendit i dyti, me vetëm shtatë pikë diferencë. Trajneri i Liverpool duket se nuk ka qenë dakord me vendimin që ta fitonte...

Futboll 03.12.19 | 12:26

Flet Messi pasi rrëmbeu për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’ (VIDEO)

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’ Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim, duke e lënë prapa Ronaldon me 5 Ashtu siç edhe pritej,...

Futboll 27.11.19 | 22:18

Granit Xhaka i prek të gjithë me statusin e tij: Kemi bërë burg për Shqipërinë, gjithmonë bashkë!

Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka është me sy e veshë nga Shqipëria pas tërmeteve të tmerrshme që kanë goditur vendin tonë gjatë orëve të fundit. Futbollisti i Arsenalit ka postuar në Instagramin e tij një thirrje për të gjithë shqiptarët që të ndihmojnë të prekurit...

Sport 27.11.19 | 13:53

Zidane, i shqetësuar nga lëndimi i Hazardit

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, e ka pranuar se ai është i shqetësuar për lëndimin në kyç që e pësoi Eden Hazardi gjatë barazimit me rezultat 2:2 të Real Madridit kundër Paris Saint-Germainit. Dy golat e Karim Benzemës dukej se ia kishin siguruar një fitore mbresëlënëse madrilenëve...

Sport 27.11.19 | 13:51

Ibrahimovic investon në futboll, blen gjysmën e aksioneve të klubit suedez

Në pritje për të mësuar se fanellën e kujt klubi do të veshë vitin e ardhshëm, sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimoviç ka vendosur të investojë në klubin e Hammarbyt, ku ka blerë 50 % të aksioneve. Ka qenë vetë klubi që në një njoftim në faqen zyrtare, ka lajmëruar se tashmë pronar me...

Sport 26.11.19 | 16:06

Tërmeti i frikshëm në Shqipëri, reagon skuadra e Milanit (FOTO LAJM)

Faqja zyrtare e Milanit në rrjetin social Twitter e ka publikuar një mesazh lidhur me të prekurit nga tërmetet në Shqipëri. 13 persona kanë humbur jetën dhe rreth 600 janë lënduar nga disa tërmete të fuqishme që kanë goditur Shqipërinë. Sipas Emergjencave Civile, një person humbi jetën...

Sport 21.11.19 | 12:21

Liga e Kombeve/ Maqedonia e Veriut beson se mund ta mposhtë Kosovën

Te përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut kanë si qëllim kualifikimin në “Euro 2020” nëpërmjet “Paly Off-it” të Ligës së Kombeve, por një pengesë e madhe për tu kaluar do të jetë Kosova. Trajneri i Maqedonisë së Veriut, Igor Angelovski, pas përfundimit të fazës eliminatore,...

Sport 12.11.19 | 15:45

Gruaja e Micheal Schumacherit po fsheh të vërtetën

Ish-menaxheri i Michael Schumacher, Willi Weber ka habitur të gjithë me pretendimin se gruaja e legjendës së Formula1, Corinna po fsheh të vërtetën gati gjashtë vjet nga aksidenti i tij në ski. Kampioni i shtatë herë i botës pësoi një dëmtim gati-fatal të trurit në 2013, dhe që atëherë...

Futboll 11.11.19 | 08:11

Pas një sëmundje të rëndë sot ndërroi jetë ish futbollisti i KF Shkëndija (FOTO)

Pas një sëmundje të rëndë sot ndërroi jetë Shani Fetai 59 vjeçar, ish futbollist i KF Shkëndija gjenerata 1979. Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër (E Hënë) pas faljes së namazit të drekës.  

Sport 06.11.19 | 16:26

Konfirmohet/ Mungon në sfidën Shqipëri – Francë, kampioni i botës nuk vjen në Tiranë

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, ka zbuluar datën e rikthimit nga dëmtimi të Paul Pogba-s. Mesfushori francez do të jetë në dispozicion gjatë muajit dhjetor pas pushimit të ndeshjeve ndërkombëtare. 26-vjeçari ka zbuluar se ai do të duhet të mbajë paterica edhe për...

Sport 28.10.19 | 08:26

Xhaka i pushton ballinat e gazetave britanike, pasi i shau tifozët e Arsenalit

Granit Xhaka i ka pushtuar ballinat e gazetave të sportit në Britani të Madhe, pas incidentit me tifozët e Arsenalit, të cilët i shau pasi e lëshuan nervat për shkak të fishkëllimave që iu bën në barazimin e së dielës 2:2 kundër Crystal Palace në Emirates. Mesfushori shqiptar i Zvicrës,...

Futboll 25.10.19 | 14:27

Këto janë 20 kombëtaret e para në ranglistën e FIFA-s

Sot është përditësuar ranglista e FIFA-s për kombëtaret dhe Kosova kishte fituar ngritje për 5 pozita duke u renditur në vendin e 114-të. Në anën tjetër, Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar rënie për një pozitë. Në muajin shtator ishte renditur në pozitën e 64-të, ndërsa tash...

Sport 24.10.19 | 12:22

Valverde: Mesi ndalgadal po kap ritmin

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka folur pas ndeshjes së fituar me rezultatin 1-2 kundër Sllavia Pragës. Ai ka lavdëruar të gjithë ekipin, por dhe argjentinasin Messi. “Argjentinasi po kap ritmin dhe duke çdo ditë dhe më i mirë. Ai është shumë i rëndësishëm për ne dhe këtë...

Futboll 24.10.19 | 12:00

Kombëtarja e Shqipërisë pëson rënie në renditjen e re të FIFA-s

FIFA ka publikuar renditjen e re të kombëtareve, ku Shqipëria ka pësuar rënie për një pozitë. Sot (e enjte) gjatë ditës, FIFA ka publikuar renditjen e re të kombëtareve, ku top dhjetëshja ka mbetur e pandryshuar, me Belgjikën lidere. Megjithatë, kjo renditje nuk ka sjell diçka të mirë...

Futboll 22.10.19 | 11:08

UEFA dënon rëndë Serbinë

UEFA ka ndëshkuar Serbinë për incidente raciste të tifozëve duke urdhëruar që stadiumi të mbyllet për ndeshjen e radhës në shtëpi në kualifikimet e Kampionatit Evropian. Incidentet që përfshinë tifozët e Serbisë erdhën gjatë humbjes 4-2 ndaj Portugalisë muajin e kaluar. Ekipi do...

Futboll 17.10.19 | 12:16

Ronaldo mbret i Instagramit, lë prapa familjen Kardashian dhe yjet e futbollit

Rrjetet sociale janë shndërruar në një mundësi e artë fitimi për njerëzit më të famshëm në botë. Nga një studim i fundit i Buzz Bingo, që ka marrë në konsideratë të ardhurat nga postimet në Instagram gjatë 12 muajve të fundit, “yjet” e futbollit rezultojnë të jenë personat...

Повеќе