Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka uruar ekipin e Shkëndijes pasi siguroi vendin e parë. Kasami titullin kampion e ka festuar si një tifoz i kuqezinjve

“Ditë e madhe për futbollin shqiptar në Maqedoninë e Veriut, ditë e madhe për Tetovën, Shkupin dhe Strugën. Shkëndija, Shkupi dhe Struga Trim Lum na bëjnë krenar. Ligat e futbollit evropian sivjet do të jenë më të bukura!”, shkroi Kasami në “Facebook”.