Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, e ka fituar çmimin për bashkëpunimin më të mirë në ceremoninë e MTV EMA, së bashku me David Guetta për hitin “I’m Good (Blue)”.

Ngjarja e sivjetme muzikore në Dusseldorf të Gjermanisë që drejtohej nga Rita Ora dhe Taika Waititi, filloi pikërisht me interpretimin e dyshes.

Në vijim pasuan interpretimet tjera dhe ndarja e çmimeve kryesore të mbrëmjes, një prej të cilëve e fitoi edhe Bebe.

Lista e plotë e konkurrentëve për bashkëpunimin më të mirë, në të cilën ndodheshin edhe dy shqiptaret tjera, Dua Lipa dhe Ava Max:


FITUES: David Guetta, Bebe Rexha – “I’m Good (Blue)”

Bad Bunny, Chencho Corleone – “Me Porto Bonito”

DJ Khaled ft. Drake & Lil Baby – “Staying Alive”

Megan Thee Stallion, Dua Lipa – “Sweetest Pie”

Post Malone, Doja Cat – “I Like You (A Happier Song)”

Shakira, Rauw Alejandro – “Te Felicito”

Tiësto, Ava Max – “The Motto”