Sunday, 16 June 2024
Maqedoni 16.06.24 | 21:53

Mickoski shpalli emrat e ministrave të ardhshëm

Lideri i VMRO-DPMNE-së dhe mandatar, Hristijan Mickoski, sonte pas mbledhjes së Komitetit Qendror dhe Ekzekutiv të kësaj partie, ka deklaruar për opinionin. Ai bëri të ditur emrat e ministrave të rinj në Qeverinë e Maqedonisë. Ministri i Transportit dhe nënkryetar i Qeverisë – Aleksandar...

Maqedoni 16.06.24 | 20:05

Ndiqeni drejtpërdrejt: Deklarata e Mickoskit pas Komitetit Ekzekutiv dhe Qendror të VMRO-DPMNE-së

Sot (16 qershor 2024) në selinë qendrore të VMRO-DPMNE-së, Pallati Dr. Hristo Tatarçev (Sheshi VMRO nr. 1) në ora 18:00 është mbajtur seanca e Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së, ndërsa në ora 19:00 është mbajtur seanca e KQ të VMRO-DPMNE-së. Pas përfundimit të seancave, është caktuar...

Ballkan 16.06.24 | 19:00

Abazoviç: Do të jem tifoz i Serbisë në ndeshjen kundër Anglisë

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në një prononcim për RTS-në (televizionin publik serb) ka thënë se sonte ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Anglisë në Euro 2024 do ta shikojë në stadium dhe se do ta mbështesë Serbinë, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Maqedoni 16.06.24 | 10:55

Urim nga kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski me rastin e festës së Kurban Bajramit

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, me rastin e festës së Kurban Bajramit, personalisht dhe në emër të anëtarëve të VMRO-DPMNE-së, uron të gjithë pjesëtarët e besimit islam për festën e madhe fetare të Kurban Bajramit. Të gjithë atyre që po e festojnë këtë festë të madhe,...

Maqedoni 16.06.24 | 10:52

Urime nga presidentja Gordana Siljanovska Davkova me rastin e festës myslimane Kurban Bajram

Presidentja Gordana Siljanovska Davkova, me rastin e festës së madhe myslimane të Kurban Bajramit, i dërgoi një mesazh urimi kreut të Bashkësisë Fetare Islame, reis-ul-ulema h. hfz. Shaqir ef. Fetahu dhe të gjithë qytetarëve të fesë islame. I nderuari Reis-ul-Ulema h. hfz. Shaqir ef....

Maqedoni 16.06.24 | 09:41

Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame, Shaqir Fetahu ka dërguar urim për festën e Kurban Bajramit, e cila shënohet nesër, më 16 qershor 2024. Urimi në formë të integruar dhe pa ndërhyrje: Te Allahu nuk arrin as mishi i tyre as gjaku i tyre, por te Ai arrin vepra e mirë – e bërë nga ju, kështu...

Lajme 16.06.24 | 09:20

VMRO-DPMNE sot do të përcaktojë kandidatët nga koalicioni “Maqedonia juaj” për anëtarë të Qeverisë

Komiteti Ekzekutiv dhe ai Qendror i VMRO-DPMNE-së duhet të përcaktojnë kandidatët për ministra nga koalicioni “Maqedonia juaj” e udhëhequr nga partia e mandatarit Hristijan Mickoski. Këtë ai e ka bërë të ditur katër ditë më parë dhe ka bërë të ditur se të martën, më 18 qershor,...

Ballkan 16.06.24 | 09:06

Urime me rastin e Kurban Bajramit nga Shoqata maqedonase “Ilinden”-Tiranë

Të dashur besimtarë Musliman në emër të Shoqatës maqedonase “Ilinden”-Tiranë dhe Shoqatës maqedonase “Ilinden”-Dega Gollobordë јu uron Gëzuar Kurban Bajram. Festa kaq të mëdha na kujtojnë se pavarësisht vështirësive që dalin si pengesa të jetës, duhet të ecim...

Kronika e zezë 16.06.24 | 09:03

Përleshje në një kompani të Shkupit, një i plagosur me thikë dhe tre të lënduar

Në një kompani në Shkup dje gjatë një përleshjeje fizike janë lënduar disa punëtorë. Zyrtarë policorë nga SPB Petrovec kanë ndaluar A.A (26) dhe J.B.(24) të dy nga fshati Katllanovë, Shkup, për shkak të dyshimit se kanë marrë pjesë në përleshje fizike para ndërmarrjes ku punonin...

Maqedoni 16.06.24 | 08:35

Besimtarët Myslimanë kremtojnë sot Kurban Bajramin

Besimtarët myslimanë në të gjithë botën, kremtojnë sot Kurban Bajramin, i cili sipas traditës islame nderon gatishmërinë e Ibrahimit të flijojë djalin e tij Ismailin, si vepër e nënshtrimit ndaj urdhrit të Zotit, para se Zoti të ndërhyjë përmes engjëllit të tij Xhebrailit dhe të...