Saturday, 1 August 2020
Film 01.08.20 | 11:40

Sezoni i pestë i “La Casa de Papel” do të jetë i fundit

“Money Heist” ka shokuar fansat në të gjithë botën që nga viti 2017 me skenat “shpërthyese”, të mbushura me veprim dhe sigurisht hajdutët kanë lënë shikuesit të kenë interesim për shfaqjen e Netflix. Sidoqoftë, autori ka zbuluar tani sezoni i pesë do të jetë seria e fundit e...

Maqedoni 01.08.20 | 11:34

MPB Maqedoni: 271 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga coronavirusi

Ministria për Punë të Brendshme në Maqedoni informon se ka vazhduar me aktivitetet për respektimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga MPB thonë gjatë ditës së djeshme në të gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 271 shkelje në lidhje me mosmbajtjen e maskës. MPB...

Ballkan 01.08.20 | 11:25

Ali Ahmeti ngushëllon Edi Ramën: Nëna është drita e shtëpisë!

Lideri i BDI-SË Ali Ahmeti ka ngushëlluar Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama me rastin e ndarjes nga jeta së z.Aneta Rama ,nënës së tij. Ahmeti në letrën ngushëlluese thotë se “Nëna është drita e shtëpisë” thotë gurra jonë popullore. “E vështirë për ta përballuar është...

Maqedoni 01.08.20 | 11:23

KRSKRR apelon për sjellje të ndërgjegjshme dhe me përgjegjësi në komunikacion

Këshilli Republikan për Siguri në Komunikacionin Rrugor (KRSKRR) përmes kumtesës u bën apel shoferëve që të sillen në mënyrë të përgjegjshme. Indikatorët për siguri në komunikacion rrugor tregojnë se gjatë periudhës së verës, gjatë pushimeve verore, në kushte të dendësisë së...

Maqedoni 01.08.20 | 08:25

Kuvendi do të konstituohet të martën, pas Ilindenit edhe bisedat për qeveri

Seanca konstituive e përbërjes së re parlamentare do të mbahet të martën në mesditë nën protokolle të posaçme për shkak të koronavirusit dhe në sallën tjetër kuvendore – Kupollën e Madhe. Seanca do të zhvillohet sipas protokolleve dhe kritereve të përcaktuara në koordinim paraprak...

Maqedoni 01.08.20 | 07:28

Moti sot me vranësira mesatare, temperature deri më 38 gradë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme, vende vende do të jetë mot jostabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri më 24 derisa ajo maksimale nga 30 deri më 38 gradë Celsius....

Maqedoni 01.08.20 | 07:26

Deri më 15 gusht vazhdohet ndërprerja e lidhjeve ajrore dhe tokësore të Greqisë me Maqedoninë e Veriut

Ndërprerja e lidhjes ajrore dhe detare të Greqisë me Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Turqinë si dhe vendimi që i referohet kufijve tokësor vazhdohet deri më 15 gusht 2020, ka njoftuar zëvendësministri i Mbrojtjes Civile të Greqisë, Nikos Hardalas, njofton korresepondentja e MIA-s në...

Kronika e zezë 01.08.20 | 00:29

Vdekja e mistershme e biznesmenit shqiptar

Këtë të enjte është gjetur i vdekur në banesën e tij në farkë një 37 vjeçar, i identifikuar si Eugert Lazaj. 37 vjeçari, biznesmen dhe pronar i njohur i një kompleksi vilash në zonën e Farkës, ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga një armë zjarri. Mbetet ende mister nëse i...