Sunday, 12 July 2020
Shkup 12.07.20 | 12:15

Goditet nga një veturë fëmija pesëvjeçar në Shkup

Një fëmijë pesë vjeç u godit nga një vetur “BMW” dje psdite, njoftojnë nga Ministria e Brendshme. “Më 11 korrik 2020, në orën 15:00, është raportuar se në Shkup, në rrugën “Metodija Mitevski”, një automjet i markës “BMW” me targa të Shkupit, drejtuar nga F.H. (38) nga...

Maqedoni 12.07.20 | 11:00

MPB: Regjistrohen 251 shkelje të mosmbajtjes së maskës mbrojtëse

Gjatë ditës së djeshme 251 persona nuk kanë respektuar masën për mbajtjen e maskës mbrojtëse. “Gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e Republika e Maqedonisë së Veriut, lidhur me masën për mbajtjen e maskës mbrojtëse, janë regjistruar 251 shkelje”, thonë nga MPB. Ministria e...

Maqedoni 12.07.20 | 10:16

Nga Afganistani në karantinë, 60 shtetas të Maqedonisë izolohen në një hotel në Shkup

Shtetas të Maqedonisë së Veriut të cilët kanë arrit nga Afganistani janë vendosur në karantinë pasi mes tyre ka pasur persona pozitivë në Covid-19, kanë konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë. “Shtetas të Maqedonisë së Veriut kanë arritur nga Afganistani. Pas informacioneve që...

Maqedoni 12.07.20 | 09:21

Prej nesër fillon votimi treditësh për zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Në 3.390 vendvotime në zgjedhjet e dhjeta të parakohshme parlamentare mund të votojnë 1.814.263 qytetarë të regjistruar në Listën zgjedhore. Votimi në këto zgjedhje parlamentare për shkak të pandemisë aktuale të KOVID-19 për herë të parë do të zhvillohet tre ditë. Më 13 korrik do...

Maqedoni 12.07.20 | 07:18

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Pasdite në vende malore do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 13 deri më 21 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 27 deri 36 gradë celsius. UV indeksi do të jetë 8. Për...