Saturday, 28 March 2020
Bota 28.03.20 | 20:15

27 vjeçari vdes nga koronavirusi, 10 ditë pasi bë baba për herë të dytë (FOTO)

Një burrë i ri i shëndetshëm që u bë baba për herë të dytë vetëm 10 ditë më parë vdiq nga koronavirusi. Ajo që filloi si kollë u bë shpejt dhimbje dhe më pas djersitje. Ai vdiq të enjten, pasi e kaloi natën duke qëndruar ulur me djalin e mitur Morgan, sipas Metro. Sot, nëna me zemër...

Bota 28.03.20 | 20:12

Viktima e parë nga koronavirusi në një familje mbretërore, vdes princesha

Princesha Maria Teresa e Spanjës ka vdekur në moshën 86 vjeç pasi u testua pozitivisht për koronavirus. Princesha, e familjes mbretërore Bourbon-Parma në Spanjë, ndërroi jetë dje, sipas vëllait të saj të vogël, Princi Sixtus Henry i Bourbon-Parmas. Ajo lindi në Paris, Francë në 28 korrik...

Maqedoni 28.03.20 | 18:22

Koronavirusi zbraz dyqanet e Çarshisë së Vjetër (VIDEO)

Asnjëherë nuk mbahet mend që Çarshia e vjetër e Shkupit të ketë qenë e zbrazur. Nuk ka as turistë që rëndomtë shëtisin nëpër Çarshi. Nuk është as era e këndshme e njohur që del nga oxhaqet e qebaptoreve dhe kafeneve të tjera në Çarshi. Gjatë rrugës nëpër rrugët e Çarshisë...

Bota 28.03.20 | 14:54

Italia dhe Spanja janë dy vendet më të prekura nga virusi Korona

Një situatë tejet alarmante është duke kaluar edhe Spanja si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Autoritetet e Shëndetësisë në këtë shtet kanë bërë të ditur se vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 832 persona të prekur me koronavirus. Deri mëngjesin e së shtunës,...

Maqedoni 28.03.20 | 14:00

Filipçe: 7 persona në gjendje të rëndë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit sot, tha se në Klinikën Infektive janë hospitalizuar 41 pacientë, 7 janë në gjendje kritike, 27 janë në gjendje të mesme, kurse 7 me simptoma të lehta. Edhe pacientët në Shtip janë në...

Maqedoni 28.03.20 | 13:33

Me fluturim special qytetarët të cilët kanë mbetur në Slloveni kthehen në Maqedoninë e Veriut

Me fluturim special të kompanisë Viz Er , rreth 130 qytetarë tanë të cilët ishin në Slloveni kthehen në vend në Maqedoninë e Veriut. Siç lajmëroi korrespondenti i MEDIAL-s nga Lubjana, aeroplani paradite fluturoi nga aeroporti Bernik, ndërsa në të ishin ata të cilët për shkak të epidemisë...

Maqedoni 28.03.20 | 13:00

Ndërroi jetë një grua nga Struga prej Koronavirusit

Gruaja nga fshatit Tatesh i Epërm i Strugës e infektuar me koronavirus ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm, mëson in7 nga burim pranë familjes. E ndjera ka vuajtur edhe nga sëmundje tjetër ndërsa Covid-19 ia ka përkeqësuar më shumë gjendjen shëndetësore, me çka për shkak të imunitetit...