Tuesday, 20 August 2019
Maqedoni 20.08.19 | 10:45

Janeva: Shpresoj se me argumentet e mia do ta përshpejtoj hetimin për “Reket

Prokurorja speciale, Jatica Janeva, sot është paraqitur në Prokurorinë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion, ku do të japë dëshmi për rastin “Reket”. “Unë ende jam prokuror special. Prokurorët e mi i punojnë lëndët dhe shpresoj se këtë vjeshtë do të ketë përfundim të disa...

Maqedoni 20.08.19 | 09:54

Në vendkalimet kufitare Bogorodicë dhe Tabanoc pritet deri në 30 minuta

Në vendkalimet kufitare Bogorodicë dhe Tabanoc pritet deri më 30 minuta, ndërsa vendkalimet tjera kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje. Nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë informojnë se komunikacioni po zhvillohet në rrugë të thata.\ Nga LAMMM rekomandojnë shoferët që...

Maqedoni 20.08.19 | 08:50

‘Boki 13 po “mbahet” mirë në paraburgim’

Bojan Jovanovski- Boki 13, i dyshuari i parë në rastin “Reket”, po “mbahet” më mirë seç e prisnim, thotë për “360 gradë”, avokati Dimitar Savovski, i cili është pjesë e mbrojtjes së Bokit. Ai thekson se Boki 13 nuk kanë asnjë kundërshtim serioz për kushtet në paraburgim. Boki...

Ballkan 20.08.19 | 08:46

Paralajmërim i frikshëm: “Ballkanin e pret një vjeshtë e tmerrshme”

Stuhi të kohëpaskohshme, përmbytje dhe rrëshqitje të dheut, parashikon shërbimi meteorologjik AccuWeather për vjeshtën e ardhshme në Itali dhe Ballkan. Sipas kësaj kompanie, parashikohet që stuhitë e rastit do të vazhdojnë në Itali dhe Ballkan gjatë vjeshtës, me shira të dendura që...