Tag: ppopullore
Maqedoni 24.03.21 | 20:00

Gruevski: Pistoletat në mënyrë legale i kam blerë dhe kam leje

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski thotë se bastisja e autoriteteve në shtëpinë e tij kanë për qëllim që të shpërqendrohet opinioni me lajme të rreme. Ai thtë se nuk është hera e parë që të bastiset shtëpia e tij dhe vetëm para disa muajve policët kanë pyetur nëse ai ka qenë në...

Maqedoni 11.03.21 | 09:34

Hoxha: Lëvizja Besa dhe BDI po i bëjnë presion Zaevit për ligjin për shtetësi

Sekretari gjeneral i Lëvizjes Besa Arjanit Hoxha në emisionin “Click Plus” tha se kryeministri Zoran Zaev bën thirrje për takim liderësh sepse Lëvizja Besa dhe BDI bëjnë presion në Qeveri për ligjin për shtetësinë. “Deklarata e Zaevit se jemi të hapur që të flasim për të gjithë...

Maqedoni 27.09.20 | 12:12

Maqedoni: Dhjetë për qind e të testuarve për coronavirus janë pozitiv

konfirmuan 141 raste të reja me Covid-19 nga 1,559 teste në raportin e djeshëm të Ministrisë së Shëndetësisë për 24 orët e fundit. Një pacient nga Shkupi vdiq në moshën 79 vjeç. Poashtu janë regjistruar 94 pacientë të shëruar. Numri i përgjithshëm i diagnostifikuarve me coronavirus...

Maqedoni 19.08.20 | 18:28

Maqedoni, fillon kthimi i TVSH-së për tre muajt e kaluar

Ka filluar kthimi i TVSH-së për qytetarët për muajt prill, maj dhe qershor, përkatësisht tremujori i dytë i vitit 2020! Deri më tani, mbi 167 milion denarë ose 2.7 milion euro janë depozituar në llogaritë e mbi 140 mijë qytetarëve. Pagesa vazhdon këto ditë, pasi të dhënat të dorëzohen...

Skena 07.04.20 | 17:37

Bleona tregon disa foto të nxehta nga klipi i saj i fundit (FOTO)

Këngëtarja Bleona Qerreti kishte realizuar një këngë në fillim të marsit por që ajo kaloi në qetësi Shpërthimi i pandemisë COVID-19 e bëri të veten dhe kënga “Haters” e Bleonës nuk ka më shumë se 300 000 klikime ne youtube kurse edhe komentet e fansave nuk janë edhe aq pozitive...

Maqedoni 06.04.20 | 14:24

Covid-19, SHBA ndanë 1.1 milion dollar për Maqedoninë e Veriut

SHBA ka ndarë 1.1 milion dollar ndihmë për Qeverinë e Maqedonisë së Veriut për të luftuar përhapjen e koronavirusit (COVID-19). Fondet do të shpërndahen përmes USAID dhe UNICEF. USAID është duke bashkërenduar ngushtë me Qeverinë e Maqedonisë së Veriut, partnerë ndërkombëtarë humanitarë...

Maqedoni 25.02.20 | 17:01

Shtyhet gjykimi për rastin “Titanik”

Një gjykatës porotë në procesin gjyqësor “Talir 2” për ndërtimin e paligjshëm të selisë partiake të VMRO-DPMNE-së, ka kërkuar përjashtim për shkaqe personale. Gjykimi në Penale vazhdoi nga fillimi, por vetëm formalisht. Prokurorja Lençe Ristoska prezantoi rreth 100 prova – dokumente...

Maqedoni 29.01.20 | 12:30

Lila për Boki 13: Nuk jemi të hidhëruar, por as nuk jemi më miq

Lila Stojanovska ka dëshmuar në seancën e sotme për rastin “Reket”, ku i akuzuari i parë është Bojan Jovanovski. Stojanovska para se të jap dëshminë e saj e pyetur nga gjykatësja nëse është në lidhje farefisnore apo e hidhëruar me të akuzuarin Bojan Jovanovski, tha: “Nuk jemi të...

Maqedoni 21.12.19 | 13:21

Xhaferi dhe Shentop: Marrëdhëniet ndërparlamentare do të kontribuojnë për thellimin e mëtejmë të bashkëpunimit

Marrëdhëniet politike dhe ekonomike janë në nivel shumë të mirë por ekzistojnë potenciale të zhvillohen akoma më shumë për çka institucionet e dy vendeve e kanë vullnetin e nevojshëm dhe qëllimin e mirë për këtë. Pikërisht diplomacia parlamentare dhe marrëdhëniet ndërparlamentare...

Jetë 10.12.19 | 11:16

Femrat kineze i ndajnë sekretet e rinisë: Si të dukeni gjithmonë si 25-vjeçare

Në Kinë, femër e bukur nuk është vetëm ajo që ka pamje të mirë fizike. Kultura e lashtë kineze thotë se trupi dhe shpirti janë të pandashëm, ndërkaq pamja fizike është vetëm një prej karakteristikave të bukurisë Hobit, harmonia shpirtërore dhe vet-përmbushja janë gjërat që kanë...

Lajme 03.12.19 | 12:47

Mesi, reagimi i fëmijëve bën xhiron në rrjetet sociale

E gjithë vëmendja e mbrëmjes së sotme ka qenë te ceremonia gala e “Topit të Artë”, çmim të cilin e fitoi Lionel Messi. Argjnetinasi e rrëmbeu këtë trofe për herë të gjashtë në karrierë, duke bërë një rekord absolut. Në momentin që “pleshti” shpallet fitues, reagimi i fëmijëve...

Skena 19.09.19 | 10:41

Tayna prapë me foto të nxehta, e fundit është tepër seksi

Reperka e njohur Tayna ka treguar edhe njëherë asetet e saj  Ajo po kalon pushimet në Los Angeles, konkretisht në Kaliforni derisa këto ditë është parë në shoqëri të fotomodeles, Vildane Zeneli. E për të gjitha, Tayna ka vazhduar të tregoj asetet e saj seksi. Në foton e fundit ajo është...

Skena 05.09.19 | 09:35

Gruaja e një BOSS-i, Emina Cunmulaj i ‘përvishet’ shtëpisë, shikoni si pastron

Modelja e njohur shqiptare Emina Cunmulaj ka treguar gjithmonë se është mjaft e hapur me fansat e saj në rrjetet sociale. Ajo  është e martuar me një nga njerëzit më të pasur dhe bën jetë princesash, por Emina ka treguar se kur është rasti nuk e kursen veten të marrë fshesën dhe të...

Bota 08.08.19 | 13:09

Një tjetër shtet i BE gati të legalizojë kanabisin

Nëse në Amsterdam mund të blini kanabis në dyqane specifike dhe në Katalonjë mund të pini në disa lokale ku lejohet lënda narkotike, Luksemburgu ka vendosur të shkojë më tej duke legalizuar të gjithë tregun e kanabisit. Është ministri i Shëndetësisë, Etienne Schneider, që kërkon...

Skena 27.06.19 | 19:24

Në pritje të fëmijës së dytë? Adelina ekspozon barkun nga pushimet

Një vit më parë, këngëtarja e njohur Adelina Tahiri u bë nënë për herë të parë të një djali që e pagëzoi me emrin Jon. Ajo ka qenë mjaft aktive këto muaj dhe vazhdimisht ka treguar se i është përkushtuar tërësisht rritjes së djalit, por është marr edhe me veten pasi ka humbur...

Muzikë 24.06.19 | 13:08

Pas këngës me Adelina Ismailin, Rina po vjen me një tjetër bashkëpunim

Reperja Rina Balaj, pas disa projekteve solo me të cilat la gjurmë, tani ka nisur disa bashkëpunime të suksesshme Ditë më parë e ka publikuar këngën ‘Qikat’ në bashkëpunim me Adelina Ismajlin ndërsa së shpejti pritet që të publikohet dueti i saj me Blake i cili pritet të jetë një...

Ballkan 16.05.19 | 13:45

Ja sa kohë duhet të prisni për përgjigjen e vizës zvicerane

Ambasada e Zvicrës në Kosovës ka njoftuar se këto ditë ka numër të madh aplikantësh në këtë ambasadë për pajisje me vizë. Në një njoftim për media, Ambasada zvicerane ka bërë të ditur se pritjet për viza po zgjasin deri në 8 javë, transmeton Indeksonline. Ambasada ka bërë thirrje...

Maqedoni 21.04.19 | 10:09

Katolikët i festojnë Pashkët

Katolikët sot festojnë festën më të madhe krishtere, Ringjalljen e Krishtit – Pashkët. Tradicionalisht në Maqedoni, shënimi qendror me rastin e festës u mbajt mbrëmë në Kishën katolike “Zemra e shenjtë e Jezuit” në Shkup, ku u mbajt liturgji për Pashkët. Peshkopi i Shkupit dhe...

Maqedoni 19.04.19 | 15:48

Zaev beson në zgjedhje të suksesshme, në të kundërtën thotë se do të ketë krizë politike

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot deklaroi se pret zgjedhje të suksesshme presidenciale dhe arritje të censusit në rrethin e dytë, në të kundërtën sipas Zaevit, do të krijohet krizë e re politike. “Për ne pritjet janë që zgjedhjet të jenë 100 përqind të suksesshme....

Maqedoni 19.04.19 | 15:39

BDI-ja ka nga se frikësohet: Shihni pjesëmarrjen në tubimin e Blerim Rekës në Tetovë

“Fuqia e përjetshme” e elektoratit shqiptar, Bashkimi Demokratik për Integrimin – BDI, ka prej çka të frikësohet. Tubimi i djeshëm në Tetovë për promovimin e kandidatit presidencial për Aleancën për Shqiptarët dhe BESA, Profesor Blerim Reka, për dikë befausuese dikë...

Повеќе