Tuesday, 21 September 2021
Bota 21.09.21 | 09:58

​Biden: Unë nuk besoj në një Luftë të Ftohtë të re

Presidenti i SHBA-së Joe Biden, i cili nesër do të mbajë një fjalim në Nju Jork në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, do të theksojë se nuk beson në një Luftë të re të Ftohtë, ka njoftuar një zyrtar i lartë i administratës amerikane. Biden do ta bëjë të ditur nesër...

Maqedoni 21.09.21 | 09:43

Miratohet propozimi për ndërtimin e tre garazheve në kate në Gostivar

Në Këshillin e Komunës së Gostivarit është miratuar propozimi për ndërtimin e tre garazheve në kate. Këtë informacion e bëri të ditur kryetari i Komunës së Gostivarit Arben Taravari në rrjetet sociale. “Ekipi i Komunës është i lumtur të ndajë me të gjithë ju një lajm të shkëlqyer....

Maqedoni 21.09.21 | 09:42

Tetovë, edhe sot asnjë i vdekur nga Covid-19

Edhe sot në Tetovë asnjë  i vdekur nga Covid 19 në  informon Tetovasot.Autoritetet e Spitalit thanë se  situata është stabilizuar duke bërë apel për respektim të mëtutjeshëm të masave dhe sa më shumë të vaksinuar . Çdo ditë sipas tyre po ulet numri i të infektuarë. Ata thanë...

Maqedoni 21.09.21 | 09:28

Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka ndalesa në pikat kufitare

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi. Siç informojnë nga Lidhja Auto Moto (LAM), komunikacioni në mbarë vendin po zhvillohet nëpër...

Maqedoni 21.09.21 | 09:00

Kuvendi i Maqedonisë sot do ta mbajë seancën e 51-të

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet ta mbajë seancën e 51-të në rend dite të së cilës janë shumë propozim vendime ligjore nga fusha të ndryshme. Në Kuvend gjithashtu mbledhje do të mbajnë edhe komisionet për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive,...

Skena 21.09.21 | 08:37

Plas keq në Përputhen, Edi i publikon mesazhet me Adën: Je komplet silikon

Edi dhe Ada kanë pasur debate të ashpra në Përputhen për shkak të deklaratave që bëri Edi në takimin me Alvisën. Gjithçka nisi nga fakti se Edi ka bllokuar Adën në rrjete sociale dhe më pas nisi të flasë rreth paraqitjes së saj duke e cilësuar si femër jo natyrale që “më mirë...

Maqedoni 21.09.21 | 07:25

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Gjatë ditës në pjesën jugperëndimore të vendit pritet të ketë kushte për reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare, nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri...