Saturday, 14 December 2019
Skena 14.12.19 | 14:56

Morena nuk po njihet më, shikoni ҫfarë i ka bërë vetes me operacione (FOTO)

Morena Taraku është këngëtarja dhe modelja e mirënjohur kosovare. Ajo është shumë e përfolur sidomos për jetën e saj tejet luksoze. Morena nuk heziton që jetën e saj ta ekspozojë në rrjete sociale, ku edhe posedon me mijëra ndjekës. Sot, ajo ka publikuar një foto ku shihet sa shumë...

Bota 14.12.19 | 14:54

BE thirrje Johnson: Negociata që Anglia të dalë sa më shpejt nga Unioni

Boris Johnson është rikthyer në zyrë me një fitore të jashtëzakonshme dhe duke i qëndruar fort premtimit për arritjen e BREXIT deri më 31 janar. Parlamenti i sapo zgjedhur britanik do te mblidhet te martën. Ne dallim nga periudha para zgjedhjeve, konservatoret e kryeministrit Johnson do te...

Maqedoni 14.12.19 | 14:52

Spasovski mohon se ka pasur kontakte të rregullta me Boki 13

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski sot mohoi se ka pasur kontakte të rregullta me të akuzuarin Bojan Jovanovski në rastin “Reket”. “Kontakte zyrtare, dy ose tre që kanë qenë, kishin të bënin në raportime të caktuara të cilat i ka pasur ai dhe gazetarët në televizionin...

Maqedoni 14.12.19 | 14:50

Maqedoni, tentohet kidnapimi i vajzës së deputetit, ja emri dhe foto!

Maqedoni, tentohet kidnapimi i vajzës së deputetit, ja emri dhe foto!Portali në gjuhën maqedonase Dosie shkruan se ka pasur tentim për kidnapim të vajzës së vogël të deputetit të LSDM-së, Sashko Kostov. Sipas këtij portali, rasti ka ndodhur në qytetin Koçan prej ku edhe është deputeti...

Maqedoni 14.12.19 | 10:46

VMRO-DPMNE: Janeva ka keqpërdorur buxhetin e PSP-së për pagesat e miqve dhe familjarëve

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se “Katica Janeva, nën mbrojtjen e Zoran Zaev, ka qenë pjesë e haraçit milionësh,por edhe e ka keqpërdorur buxhetin e PSP-së për pagesa të miqve dhe familjarëve”. “Katica Janva dhe të afërmit e saj, mund të numërohen tek më të...

Maqedoni 14.12.19 | 07:44

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot paradite do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut ndërsa në pjesët malore me reshje të borës. Reshjet do të jenë më shpeshta në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit, ndërsa pasdite do të ndalen. Moti më pas do të jetë stabil dhe më i nxehtë. Temperaturat do të...