Tag: e
Ballkan 16.09.20 | 10:56

Ngjarje e rëndë në Tiranë, vajza vritet nga kunati me armë zjarri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në zonën e Bathores, ku një vajzë ka humbur jetën pasi është sulmuar nga kunati. Sipas raportimeve të policisë, dyshohet se gjithçka ka ndodhur për një konflikt të çastit. Megjithatë, çështja është ende në hetim dhe nuk janë zbardhur...

Shkup 23.06.20 | 14:20

Shkupi me më së shumti raste aktive me coronavirus, kryeson Çairi me 402 të infektuar

Nga Ministria e Shëndetësisë njoftuan për numrin e të infektuarve me coronavirus në komunat e Shkupit. Në Komunën e Çairit ka 402 të infektuar, ndërsa pas Çairit është Aerodromi me 136 raste dhe Butelli me 138 raste. Më pas vazhdon Gazi Baba me 150 raste, 131 raste Komuna Qendër dhe 116...

Lajme 08.06.20 | 14:36

Qeveria do të mbajë seancë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot do të mbajë seancë. Siç kumtoi pres shërbimi qeveritar me Me konkluzionet e mbledhjes do t’u njoftojnë me kumtesë pas përfundimit të saj.

Futboll 02.06.20 | 13:43

Klubet e Premier League i paguajnë testet familjarëve të futbollistë që kanë qenë të infektuar me koronavirus

Klubet e Premier League u kanë thënë lojtarëve dhe stafit që janë rikthyer të punojnë për “Projektin Rifillimi” se ata do të financojnë të gjitha testet përkatëse Covid-19 për të dashurit me të cilët kanë qenë në kontakt. Testimi privat mund të kushtojë rreth 300 funta...

Maqedoni 22.05.20 | 17:54

Osmani: Më tre qershor pritet që të publikohet drafti nga ana e KE-së

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani tha sot se drafti për kornizën e negociatave me BE-në pritet të merret në qershor, ndërsa Brukseli u informua se paketa e re e zgjerimit, pra Raporti Vjetor që pritet në qershor, do të shtyhet për në shtator. “Tani për tani, çështja...

Maqedoni 13.04.20 | 12:50

Rëndohet bilanci në Maqedoninë e Veriut, katër viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Klinikën Infektive në Shkup kanë ndërruar jetë katër pacientë me koronavirus. Ky është bilanci më i madh brenda 24 orëve i numrit të të vdekurve nga Covid-19 në kete vend, raporton Alsat M. Me viktimat e fundit numri i rasteve me Covid-19 në vend që kanë...

Maqedoni 12.04.19 | 08:13

KSHZ-ja do ta shqyrtojë Udhëzimin për përdorimin e materialit zgjedhor

Komisioni Shtetëror Zgjedhor do ta mbajë seancën e 32-të në të cilën do të shqyrtohet Udhëzimi për përdorimin e materialit zgjedhor, për zgjedhjet komunale dhe këshillat zgjedhorë. Në rend dite janë edhe Doracaku për plotësimin e formularëve për grumbullimin dhe konfirmimin e rezultateve...

Maqedoni 13.02.19 | 12:11

Mediat greke për ndryshimin e emrit

Edhe zyrtarisht, Maqedonia e Veriut”, Zaev: të jetojë Maqedonia e Veriut”, “Tashmë edhe zyrtarisht lindi Maqedonia e Veriut”, “Me vonesë prej 24 orëve dërgohet notë verbale”, “Hyn në fuqi Marrëveshja e Prespës”, “Premierë zyrtare për Maqedoninë e Veriut”, janë një pjesë...

Maqedoni 11.02.19 | 09:47

Në Strugë për herë të 10-të Shkolla për liderë të rinj

Dyzet pjesëmarrës dhe më shumë se 20 ligjërues nga Maqedonia, Evropa dhe bota do të jenë pjesë e Shkollës për liderë të rinj, që me nismë të presidentit të Republikës së Maqedonisë, do të mbahet prej sot e deri më 22 shkurt në Strugë. Në hapjen solemne, janë paralajmëruar fjalime...

Jetë Familja 21.12.18 | 12:13

Fëmijët nuk i sëmur i ftohti – Ja çfarë thonë ekspertët

Nuk është i ftohti ai që sëmur fëmijët, por një sërë gjërash, të cilat do zbulojmë në këtë artikull. Me ardhjen e dimrit, vijnë edhe një sërë sëmundjesh të stinës dhe mbi të gjitha, gripi. Bashkë me ne, sëmuren edhe fëmijët tanë, të cilët, përpiqemi t’i mbrojmë...