Category: Kronika e zezë
Kronika e zezë 19.09.19 | 12:47

Gostivar, vajza 13 vjeçare bie nga ballkoni i katit të dytë të shtëpisë

Mbrëmë rreth orës 22 e 15 minuta, në Sektorin për punë të brendshme-Tetovë, është denoncuar se gjysëm ore më herët, në fshatin Banjicë e Poshtme një vajzë 13-vjeçare është rrëzuar nga ballkoni i katit të dytë të shtëpisë. Gjatë rënies në pjesën e gjelbëruar të oborit,...

Kronika e zezë 18.09.19 | 11:50

Motoçiklisti nga Shkupi humb kontrollin dhe bie në lumin Vardar

Një motoçiklist nga Shkupi mbrëmë për shkaqe të panjohura ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në lumin Vardar. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të urës “Binjakët”, në lagjen Lisiçe e Re. Sipas njoftimit të policisë bëhet fjalë për personin M.M. 28 vjeç nga Shkupi, i cili nga...

Kronika e zezë 18.09.19 | 00:03

Mashtruesi nga Gostivari shiti arën e huaj me çmim 54 mijë euro

Zyra e jashtme për çështje krimi në Gostivar ka ngritur padi penale kundër 44 vjeçarit A.S. nga fshati Dobri Doll i Gostivarit, për shkak të dyshimit të bazuar që ka kryer veprën “mashtrim”, njoftoi MPB. Gjatë vitit 2018 deri në gusht të vitit 2019, i pandehuri ia ka ofruar për shitje...

Kronika e zezë 17.09.19 | 10:57

Maqedoni, nëna e ka shitur vajzën 14 vjeçare për prostitucion, për të larë borxhet ndaj kamataxhive

Një rast i tmershem është denoncuar ne policinë e Maqedonisë në Shtip. Një vajzë 14 vjeçare ka njoftuar policinë se nëna e saj e ka shitur për prostitucion. Agonia e saj ka filluar në moshë 11 vjecare, Kur nëna e saj e ka shitur te një makro qe e ka derguar në Suedi. Pas disa muajve...

Kronika e zezë 16.09.19 | 13:14

Vajza e cila vrau nënën në Shkup i kanoset burg i përjetshëm

Është dorëzuar akuza dhe i është vazhduar paraburgimi 46-vjeçare nga Shkupi e cila midis 1 dhe 2 gushtit e kishte vrarë nënën e saj. Vrasjen makabre ajo e ka kryer në shtëpinë e tyre të përbashkët në Taftaligje, kur vajza i kishte prerë jetën nënës së saj 74 vjeçare duke i ndaluar...

Kronika e zezë 13.09.19 | 12:28

Aksident i rëndë trafiku në rrugën Tetovë-Strimnicë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak çasteve në rrugën lokale Tetovë Strimnicë. Nga fotot e dërguara nga dëshmitarët e rastit shihet se janë aksidentuar dy makina, një opel korsa dhe një fuoristradë e tipit opel. Nga informata që arritëm të marrim nga zjarrfikësit e Tetovës,...

Kronika e zezë 12.09.19 | 00:16

Tronditet Vlora, burri qëllon me sëpatë nënë e bijë

Nje ngjarja e rende ka tronditur qytetit e Vlores, ndersa raportohet se nje burre ka qelluar me sepate dy familjaret e tij, vajzen e xhaxhait dhe nusen e xhaxhait. Ngjarja ka ndodhur ne Gumenice te Vlores, ndersa ende nuk dihet shkaqet. Sipas informacioneve paraprake, dy te lënduarat ndodhen jashte...

Kronika e zezë 05.09.19 | 09:19

39 vjeçarja shqiptare digjet në fytyrë me acid, detajet e ngjarjes së rëndë në Itali

Po i drejtohej makinës së saj në momentin kur dy persona në një motor i janë afruar dhe i kanë hedhur në fytyrë një substancë. Ngjarja e rëndë ndodhi me Itali, ku një gruaje shqiptare i kanë hedhur acid në fytyrë dhe gjoks. Gruaja në moshën 39 vjeçare punonte si prostitutë në zonën...

Kronika e zezë 04.09.19 | 11:12

Një 53 vjeçar është prangosur për trafikim veturash nga Maqedonia e V. në Shqipëri

Një 53-vjeçar në Shqipëri është vënë në prangat e policisë së Elbasanit me akuzën e trafikimit të automjeteve nëpërmjet kufirit të gjelbër nga Maqedonia e Veriut në Shqipëri. Dyshohet se i arrestuari me iniciale Xh. B., lindur në Përrenjas, trafikonte mjetet në bashkëpunim një...

Kronika e zezë 29.08.19 | 11:45

Policia gjen babain dhe nënën nga Shkupi që lanë dy fëmijët mbyllur në veturë

Ministria e Bunëve të Brendshme ka dhënë detaje në lidhje me rastin që ka ndodhur dje në Bulevardin Video Smilevski – Bato në periferi të Shkupit, respektivisht në Lisiçe të re, ku dy fëmijë, vëlla dhe motër të moshës 7 dhe 4 vjeçe ishin mbyllur në makinë. “Më 28.08.2019 rreth...

Kronika e zezë 28.08.19 | 12:49

Arrestohet 22 vjeçari nga Çegrani, policia i gjeti mariuhanë

Mbrëmë (27-gusht) rreth orës 01 e 50 minuta, në parkingun që gjendet në afërsi të pompës së benzinës në fshatin Zherovjan, pjesëtarë të policisë nga Njësia policore Kamnjan,  kanë arrestuar 22 vjeçarin B.E. nga fshati Çegran, tek i cili gjatë kontrollit është gjetur marijuanë. Pas...

Kronika e zezë 22.08.19 | 14:00

Gostivar: 20 vjeçari me makinë pa leje ‘fluturon’ nga rruga, lëndohen tre persona mes tyre një rëndë

Dje rreth orës 12.00, në rrugën lokale të fshatit Kalishtë të Gostivarit, shoferi i ri pa leje ka humbur kontrollin e makinës, nga ku kanë mbetur të plagosur 3 persona. Sipas policisë makina e tipit “Golf,, me targa të Shkupit, të cilën pa patentë shoferi e ka drejtuar 20-vjeçari G.Xh....

Kronika e zezë 15.08.19 | 11:49

I riu futet në ujë për tu freskuar dhe mbytet

Një djalë i ri i cili gjatë ditës së djeshme ka dashur të freskohet në lumin Vardar në afërsi të fshatit Bistrenci, të Demir Kapisë është gjetur i vdekur, ka njoftuar për MIA, Verolub Dodevski nga Sektori për Punë të Brendshme të Velesit. Prokurori Publik ka dhënë urdhër për obduksion...

Kronika e zezë 15.08.19 | 10:56

13 vjeçarja erdhi nga Kroacia, shtylla i mori jetën në Kumanovë

Një 13 vjeçare dje humbi jetën pasi që ate e goditi një shtyllë e golit në një lagje të Kumanovës. Ngjarja ka ndodhur në stadiumin “Sokolana” , kur derisa po lozte 13 vjeçarja, asaj i ka rënë mbi kokë shtylla e golit. përcjellë INA. Ngjarja ka ndodhur në orët e pasdites pasi që...

Kronika e zezë 14.08.19 | 13:24

Pamje nga rrahja fizike në Shkup, ku humbi jetën një 17-vjeçar

Portalet maqedonase kanë publikuar pamje nga rrahja fizike në lagjen Lisiçe, ku u ther për vdekje një 17 vjeçar. Video është bërë nga banorët e banesave përreth, ndërsa policia më herët njoftoi se autori i vrasjes është arrestuar,. “35 minuta pas mesnate në SPB është denoncuar se...

Kronika e zezë 12.08.19 | 15:28

Vdes një vajzë e vogël 3-vjeçare në Strugë

Një vajzë 3-vjeçare dje është sjell në Qendrën mjekësore në Strugë. SPB sot njoftoi se në orën 10:20 spitali ka raportuar se A.J (25) nga Suedia e dorëzuar vajzën e vdekur. Sipas informacioneve trupi i vajzës së vdekur nuk ka pasur shenjë dhune. Me urdhër të prokurorit Publik trupi...

Kronika e zezë 12.08.19 | 11:38

Pesë të lënduar në përleshjen e djeshme mes tifozëve të Vardarit dhe Makedonia Gjorçe Petrov

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme. pesë persona nga mosha 19 deri në moshën 65 vjeçe, të gjithë nga Shkupi janë arrestuar për shkak të zënkës pas përfundimit të ndeshjes së futbollit në bulevardin ‘ASNOM’ në afërsi të stadiumi ‘Petar Milloshevski’. Gjatë...

Kronika e zezë 06.08.19 | 12:51

Shkup, vazhdon hetimi për trupi e pajetë që u gjet në Orizare të Epërme

Ende nuk ka asnjë informacion zyrtar për moshën dhe identitetin e trupit të femrës së gjetur dje pranë fshatit Orizarë të Epërme në Shkup. Burime nga policia thonë se autopsia po vazhdon dhe se nuk ka detaje të tjera. Nuk ka përgjigje në pyetjen se në çfarë gjendje ishte trupi i pajetë...

Kronika e zezë 05.08.19 | 12:43

Gjykata e Apelit konfirmon dënimin për gjyshin e Tamarës, për tentim vrasjen ndaj Nikolla Todorovit

Gjykata e Apelit e ka konfirmuar vendimin e shkallës së parë për gjyshin e Tamarës, Ljupço Stojanovski, i cili u dënua me shtatë vjet e gjysmë burg, për tentim vrasjen ndaj ish-ministrit të Shëndetësisë, Nikolla Todorov. Vendimi i Gjykatës së Apelit është dërguar edhe tek Gjykata Penale. Stojanovski...

Kronika e zezë 05.08.19 | 12:06

Aksident trafiku në Radishan të Shkupit, lëndohen dy policë

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident trafiku në Radishan, në të cilin tre persona kanë pësuar lëndime, prej të cilëve dy policë. Aksidenti ka ndodhur kur një veturë e tipit “BMW” ka goditur nga prapa veturën e policisë “Skoda Yeti”, duke lënë të lënduar kështu dy zyrtarët...

Повеќе