Tuesday, 12 February 2019
Maqedoni 15:49

ZAEV: Ne kemi çka t’i japim Evropës

Kryeministri Zoran Zaev me rastin e ngritjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë tha se ne kemi çka t’i japim Evropës. “Por tani e tutje duhet ta bëjmë më organizuar, patjetër ta lirojmë Evropën nga frika e Ballkanit. Me të drejtë mund të themi jo vetëm që Evropa i nevojitet Maqedonisë...

Maqedoni 15:47

Xhaferi: Ratifikimet, deri në fund të vitit

Sllovenia ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Kreu i Partisë Demokratike Sllovene në pushtet, Janez Jansha është shprehur optimist në procesin e ratifikimit të protokollit në të gjitha parlamentet e vendeve anëtare të Aleancës veri-atlantike. Kryeparlamentari,...

Jetë 15:44

Harrojeni “Kikin”, ky është trendi më i ri që po i çmend të gjithë të rinjtë

Kiki Challenge, sfida e frymëzuar nga albumi më i ri i reperit Drake, u bë padyshim një hit, që shumë shpejt pushtoi botën e Instagramit. Si fillim ishte e çuditshme kur shihje të rinj që dilnin nga makina në lëvizje duke kërcyer nën ritmin e refrenit të këngës “In my feelings”,...

Jetë 15:37

Nëse flini më pak se shtatë orë, jeni në rrezik nga kanceri

Të flini më pak se shtatë orë gjatë natës, shkakton dëmtimin e “ADN”, e cila gjë mund të shkaktojë kancer. Pagjumësia shkakton dëmtim permanent të ADN-së dhe rrit rrezikun për kancer, besojnë shkencëtarët. Privimi nga gjumi redukton aftësinë e ADN-së për ta riparuar vetveten,...

Jetë 15:34

Imazhi i parë që shihni në këtë foto tregon se çfarë bashkëshorteje do të jeni

Të gjithë që e mendojnë martesën duhet me patjetër të mësojnë si t’ju përshtaten ideve të partnerëve dhe të japin maksimumin e tyre. Sigurisht që ajo është një hap shumë i rëndësishëm në jetë dhe para se të veproni duhet ta mendoni mirë. Nëse jeni kuriozë të dini se çfarë...

Jetë 15:29

Rregullat e kursimit të parave që njerëzit e pasur i ndjekin

Paraja na ndihmon ta bëjmë jetën e ëndrrave, nëse veç jemi duke fituar mjaftueshëm dhe duke mos shpenzuar shumë në mënyrë ekstravagante. Përderisa shumica e njerëzve kanë probleme t’i balancojnë shpenzimet personale me një udhëtim vjetor për t’u siguruar se do të kenë një shtrat...

Ballkan 15:24

Pas videos me ngacmim seksual të të miturës policit i dalin edhe foto tjera (Foto +18)

Polici nga Malësia e Madhe, Berhan Bajrakurti, i cili është filmuar duke bërë veprime të turpshme në një video me një të mitur i kanë dal edhe veprime të tjera. Deputeti i Partisë Demokratike (PD), Ervin Salianji ka publikuar një foto tjetër policit një ambient tjetër ndërsa thotë...

Maqedoni 15:20

Sonte mblidhet Komiteti Ekzekutiv i LSDM-së

LSDM ka thirrur vazhdimin e mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv. Në rend dite, përveç zgjedhjeve presidenciale janë edhe pikat për zgjedhjet komunale në tre komuna, zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe regjistrimi i partisë. Burime të Alsat nga LSDM bëjnë të ditur se Komiteti Ekzekutiv sonte...

Ballkan 15:13

Prokuroria jep detaje për rastin në Drenas të Kosovës: Vajza dha dy deklarata kontradiktore për mësuesin

Përmes një njoftimi për media, Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka dhënë detaje rreth rastit të vajzës nga Drenasi, e cila ka rrëfyer se prej vitit 2016, kur ajo ka qenë 16-vjecare, është shfrytëzuar seksualisht fillimisht nga një mësues i shkollës së saj, e më pas edhe nga polici. Komunikata...

Skena 15:06

Ylli botëror ia thotë haptas Era Istrefit: Do divorcohem për ty

Ylli me famë botërore ka habitur të gjithë me komentin që ia la Era Istrefit. Era Istrefi së fundi po qëndron në Los Angeles, ku po punon rreth projekteve të reja muzikore, shkruan lajmi.net.Në një imazh që ka postuar së fundi në Instagram, këngëtarja u shfaq tejet atraktive dhe pranoi...

Shëndet 14:46

Deri sot nuk keni ditur ta përdorni xhelin e aloe verës; këtu do të lexoni 5 përfitimet e jashtëzakonshme të kësaj bime

E njohur për egjiptianët si “bima e pavdekësisë”, Aloe Vera është shumë e lehtë të rritet vetë, por shumë pak njerëz e kanë një lule të tillë. Për xhelin e Aloe Verës, më shumë se 200 punime shkencore në mbarë botën kërkimore kanë dalë në përfundimin se kjo bimë...

Maqedoni 14:28

Deputetja Stojçevska: Nuk e kam ditur se djali im ka aplikuar për punë në ELEM

Pas akuzave të OBRM-PDUKM-së se pushteti punëson persona të afërt me funksionarët qeveritar, ka reaguar edhe deputetja Mira Stojçevska, e cila u shënjestrua nga opozita, pasi djali i saj është punësuar në kompaninë shtetërore ELEM. Ajo në një deklaratë për A1on, thotë se nuk sheh asgjë...

Jetë 13:33

Bluza e ‘mençur’ që do të arrijë të diagnostikojë sëmundjet

Sipas spekulimeve të fundit, Samsung është duke punuar në një bluzë që do të jetë me sensora, të cilët do të ndihmojnë në diagnostikimin e sëmundjeve nëpërmjet një aplikacioni në smartfon Gjiganti korean pretendon se sëmundjet e frymëmarrjes mund të diagnostikohen nëpërmjet kësaj...

Fun 13:21

Fitoi lotarinë 10 milionëshe, i shpenzoi të gjitha në festa, vetura e femra – tani punon me dru dhe qymyr (FOTO)

Kur Michael Carroll organizonte një festë, fqinjët sigurisht e merrnin vesh këtë – aty do të vinin gra të zhveshura që mbanin tabaka kokainë dhe festimet do të zbrisnin në një orgji ku ai do të kishte mundësinë të flinte me tetë gra në një kohë. Njeriu me një stil të veçantë...

Bota 13:19

Shokuese! Nëna hidhet nga ura bashkë me djalin 10 vjeç (FOTO/VIDEO +18)

U hodh nga një prej urave më të larta në Kolumbi, duke marrë me vete edhe djalin 10 vjeç. Një hedhje nga mbi 100 metra lartësi, e cila rezultoi vrastare për të dhe të miturin. Gjithë skena u filmua nga telekamerat dhe noa.al e sjell në videon më poshtë! Një veprim drithërues, ku pavarësisht...

Maqedoni 13:13

Ivanov mungon në ceremoninë e ngjitjes së flamurit të NATO-s

Sot gjatë ceremonisë solemne me rastin e ngritjes së flamurit të NATO-s përpara objektit të Qeverisë së Maqedonisë morën pjesë shumë ministra, deputetë dhe funksionarë të lartë shtetërorë, por u vërejt mungesa e presidentit të shtetit Gjorge Ivanov. Jozyrtarisht nga Kabineti i presidentit...

Ballkan 13:07

Nuk donte që gruaja të punonte, zbulohet shkaku i vrasjes në Tiranë

Dyshohet se ka qenë një konflikt i momentit ai që solli vrasjen e Ervilma Seferit nga bashkëshorti i saj gardist. Fqinjët tregojnë për mediat se ata ishin një çift i qetë dhe nuk kishin patur asnjëherë probleme, megjithatë kohët e fundit nuk e kishin parë bashkëshorten që të dërgonte...

Maqedoni 12:58

Vjen nomini i dytë për çmimin Nobel, për Kryemnistrin Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras

Kryetari i partisë Socialdemokrate të Malit të Zi, Ranko Krivkoapiq ka dorëzuar deri të instituti norvegjez nominim formal për këtë vit për çmimin Nobel për paqë, që tu ndahet dy kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, për shkak të arritjes së Marrëveshjes së Prespës me të cilën...

Bota 12:55

Në cilin shtet të Europës konsumohet më shumë mish?

Në Europën Perëndimore është bërë e zakonshme të dëgjosh njerëzit të ndërmarrin iniciativa gjithnjë e më popullore si “e hëna pa mish”, por a nënkupton kjo se këto shtete po konsumojnë më pak mish? Në shkallë globale konsumi i mishit për banor është rritur me rreth 20 kg që...

Bota 12:29

Biznesmeni i dashuruar ia jep 200 mijë euro 37-vjeçares, por zbulon se ajo…

Një biznesmen anglez në fushën e hidrokarbureve i kishte dhuruar 180 mijë funte një gruaje 37-vjeçare me të cilën ishte njohur në “Tinder”, aplikacion që shërben për të krijuar lidhje me persona të tjerë. Marcel Kooter 57 vjeç kishte ndjenja për 37-vjeçaren dhe për këtë arsye...

Повеќе