Tag: popullor
Maqedoni 24.05.20 | 19:14

Festa e Bajramit, gazetari ia uron martesën Reisit (VIDEO)

Ora 5 e mëngjesit. Në xhaminë “Mustafa Pasha” në Shkup, kujdestarët përgatisin hapësirat ku do të falet namazi i Fitër Bajramit. Ai i sabahut, ashtu edhe siç pritej, nuk u fal në xhami. Megjithatë, besimtarët të kënaqur që të paktën iu lejua falja të Bajramit në xhami. Besimtar:...

Maqedoni 22.05.20 | 17:54

Osmani: Më tre qershor pritet që të publikohet drafti nga ana e KE-së

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani tha sot se drafti për kornizën e negociatave me BE-në pritet të merret në qershor, ndërsa Brukseli u informua se paketa e re e zgjerimit, pra Raporti Vjetor që pritet në qershor, do të shtyhet për në shtator. “Tani për tani, çështja...

Maqedoni 12.05.20 | 21:56

Bekteshi: Restorantet që nuk kanë tarraca nuk do të hapen (VIDEO)

Dalëngadalë po parashikohet rikthimi i jetës normale. Komisioni për Sëmundje infektive ka propozuar plan për lehtësim të masave shtrënguese që do të zbatohet në disa faza. Propozimi për të cilin duhet të vendosë qeveria parashikon që këtë javë të hapen qendrat për edukim, trajnim...

Maqedoni 05.05.20 | 17:02

Distanca në plazhe, e vështirë për t’u kontrolluar

Është e pamundur që plazhet përgjatë Liqenit të Ohrit të funksionojnë si plazhe në distancë, reagojnë koncesionarët aktualë. Nëse kjo masë vlen për objektet hotelierike, kjo sigurisht i përfshin edhe këta. Ljupço Neçkoski, koncesionar, thotë se plazhi në distancë është praktikisht...

Maqedoni 05.05.20 | 00:12

Osmani: Xhamitë mund të hapen vetëm për disa vakte të namazit, por jo edhe për teravi

Javën e fundit Ministria e Shëndetësisë ka raportuar për më shumë persona të shëruar nga Covid-19, se sa raste të reja të të infektuarve, me çka situatën e vlerëson si inkurajuese. E Qeveria po mendon për zbutjen e masave shtrënguese. Zëvendëskryeministri, Bujar Osmani tha se është...

Maqedoni 13.04.20 | 12:50

Rëndohet bilanci në Maqedoninë e Veriut, katër viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Klinikën Infektive në Shkup kanë ndërruar jetë katër pacientë me koronavirus. Ky është bilanci më i madh brenda 24 orëve i numrit të të vdekurve nga Covid-19 në kete vend, raporton Alsat M. Me viktimat e fundit numri i rasteve me Covid-19 në vend që kanë...

Maqedoni 28.02.20 | 11:08

Anulohet Karnavali në Strumicë

Edicioni i sivjetshëm i Karnavalit ndërkombëtar të Strumicës përfundoi mbrëmë me mbajtje të koncertit nën maska, ndërsa përmbajtjet tjera që është dashur të mbahen deri më 4 mars janë anuluar, konfirmoi kryetari i Këshillit organizativ, Aleksandar Cicimov. Edhe pse ende nuk ka vendim...

Sport 14.02.20 | 10:35

Lojtarja e hockeyt “çmend” me format e saj! (FOTO)

Quhet Yulia Ushakova, është lojtare e hockey-t në akull e cila si sulmuese te skuadra ruse e Spartakut të Moskës. Ajo është një yll brenda dhe jashtë fushe dhe këtë e tregojnë fotot në profilin e saj në Instagram, ku Yulia shfaqet gjithmonë shumë sensuale dhe superseksi.

Jetë 04.01.20 | 14:15

Iu kishin publikuar videot në faqe pornografike, 22 gra marrin dëmshpërblimin marramendës

Një gjykatë amerikane ka vendosur që 22 gra duhet të dëmshpërblehen me 12.7 milionë dollarë nga pronarët e një faqeje pornografike për shkak të publikimit të materialit pa pëlqimin e tyre. Gratë ishin mashtruar dhe ishin përfshirë në një skemë të madhe të videove për të rritur....

Ballkan 27.11.19 | 22:48

Dramatike, qytetari flet nga rrënojat: Pse s’i largoni këto gjëra që kam mbi trup? (VIDEO +18)

Një video mjaft dramatike nga pasojat e tërmetit në Durrës është duke qarkulluar në internet, ku një qytetar i ndodhur nën rrënojat e objektit arrin të komunikojë me punonjësit e kërkim-shpëtimit. Në videon e rëndë që sjell “BalkanWeb” dëgjohet zëri i mekur i qytetarit, i cili...

Bota 02.10.19 | 12:22

Policia bastisi shtëpinë e kryetarit, gjeti 13.5 ton ar dhe 37 miliardë dollarë para të gatshme (VIDEO)

Policia ka gjetur një sasi prej 13,5 ton ar dhe një shumë prej 37 miliardë dollarësh para të gatshme, në një bastisje në shtëpinë e një ish-kryetari të një province në Kinë,  të dyshuar për korrupsion. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, zyrtarët kinezë hasën në grumbullin...

Jetë 18.09.19 | 10:09

Konferencë rajonale për integrim të mjediseve urbane me ato rurale

Konferencë rajonale “Ndërtim i strukturave funksionale- hapësinore dhe ekonomike për integrim më të mirë të mjediseve urbane me ato rurale në Rajonin planor të Shkupit”, sot dhe nesër do të mbahet në Shkup në organizim të Qendrës për zhvillim të Rajonit planor të Shkupit. Qëllimi...

Maqedoni 17.09.19 | 11:03

Seancë e Qeverisë, temat e antikorrupsionit në programet shkollore

nformacioni për projekt strategjinë për Mbrojtje të Republikës së Maqedonisë së Veriut si edhe propozim vendimi për dërgimin e pjesëtarëve të Armatës për pjesëmarrje në operacionet paqeruajtëse “Mbështetje e vendosur” në Afganistan dhe në misionin e Bashkimit Evropian “ALTEA”...

Maqedoni 16.09.19 | 13:10

Bujar Osmani kontrollon zbatimin e ligjit të dygjuhsisë në teren

Bujar Osmani, zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështjet Evropiane, postoi një video në profilin e tij në Facebook, në të cilën ai shfaqet në rolin e inspektorit dhe kontrollon dygjuhsinë në teren.  

Maqedoni 12.04.19 | 08:13

KSHZ-ja do ta shqyrtojë Udhëzimin për përdorimin e materialit zgjedhor

Komisioni Shtetëror Zgjedhor do ta mbajë seancën e 32-të në të cilën do të shqyrtohet Udhëzimi për përdorimin e materialit zgjedhor, për zgjedhjet komunale dhe këshillat zgjedhorë. Në rend dite janë edhe Doracaku për plotësimin e formularëve për grumbullimin dhe konfirmimin e rezultateve...

Maqedoni 16.02.19 | 17:46

Vetëm 6 persona udhëtojnë me ”Durmo Tours” prej Shkupit për në Gostivar (VIDEO)

Në deskun e zbrazët për bileta ekipi i 360 shkallë bleu biletë për linjën e rregullt Shkup – Gostivar nga Durmo Tours për termin 16:15. Në autobus hypën vetëm 6 persona, autobusi u nis në kohë, duke vozitur nëpër rrgët e Shkupit shikimet e kalimtarëve ishin të dukshme për autobuzin...

Maqedoni 13.02.19 | 12:11

Mediat greke për ndryshimin e emrit

Edhe zyrtarisht, Maqedonia e Veriut”, Zaev: të jetojë Maqedonia e Veriut”, “Tashmë edhe zyrtarisht lindi Maqedonia e Veriut”, “Me vonesë prej 24 orëve dërgohet notë verbale”, “Hyn në fuqi Marrëveshja e Prespës”, “Premierë zyrtare për Maqedoninë e Veriut”, janë një pjesë...

Muzikë 11.02.19 | 11:25

Fjalimi prekës i Duas pas fitores: Nuk ka rëndësi prej nga vini, gjithmonë ndiqeni ëndrrën

Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy gjatë natës së mbrëmshme në LA. Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e dy çmimeve Grammy e madje edhe ka performuar në ceremoninë kryesore, shkruan...

Maqedoni 11.02.19 | 09:47

Në Strugë për herë të 10-të Shkolla për liderë të rinj

Dyzet pjesëmarrës dhe më shumë se 20 ligjërues nga Maqedonia, Evropa dhe bota do të jenë pjesë e Shkollës për liderë të rinj, që me nismë të presidentit të Republikës së Maqedonisë, do të mbahet prej sot e deri më 22 shkurt në Strugë. Në hapjen solemne, janë paralajmëruar fjalime...

Jetë Familja 21.12.18 | 12:13

Fëmijët nuk i sëmur i ftohti – Ja çfarë thonë ekspertët

Nuk është i ftohti ai që sëmur fëmijët, por një sërë gjërash, të cilat do zbulojmë në këtë artikull. Me ardhjen e dimrit, vijnë edhe një sërë sëmundjesh të stinës dhe mbi të gjitha, gripi. Bashkë me ne, sëmuren edhe fëmijët tanë, të cilët, përpiqemi t’i mbrojmë...