Sunday, 5 July 2020
Jetë 05.07.20 | 11:49

E sulmoi peshkaqeni, 36-vjeçari ndërroi jetë në vendin e ngjarjes

Një burrë ka vdekur pasi u sulmua nga një peshkaqen në brigjet lindore të Australisë, kanë deklaruar zyrtarët. 36-vjeçari u kafshua në këmbë ndërsa po peshkonte pranë ishullit Fraser të Queensland, në veri të Brisbane, ka thënë të shtunën policia. Një mjek dhe infermiere i dhanë...

Bota 05.07.20 | 11:45

OBSH: Numër rekord i personave të infektuarve nga koronavirusi në botë

Organizata Botërore e Shëndetësisë bën të ditur se 212.326 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në 24 orët e fundit, që është rritje rekorde ditore e numrit të rasteve të reja. Më shumë raste janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Brazil dhe Indi, transmetojnë...

Jetë 05.07.20 | 11:43

Arsyet e çuditshme përse një femër qan gjatë seksit

Vajzat e forta nuk qajnë? A nuk thotë kështu teksti i një kënge.. Por kur kalojnë një orgazëm të fortë dhe shpërthejnë në lot, çfarë na mbetet të themi? Para së gjithash duhet të dini se kjo që sapo lexuat është e vërtetë dhe u ndodh shumë grave (më mos qofshit ju, njëra prej...

Maqedoni 05.07.20 | 11:00

“TVSH-ja Ime”, bëhen të ditur fituesit e 100.000 denarëve

U bënë të ditur 15 fituesit të çmimit prej 100 mijë denarë, të cilët skanuan llogari gjatë muajve prill, maj dhe qershor. Siç informohet nga Ministria e Financave, ata janë Valentina Gjuroska, Naco Zaprov, Jule Tasevska Markov, Natalija Grçeva, Suzana Antovska, Sllagjana Jovçeska, Violeta...

Maqedoni 05.07.20 | 09:39

Gjithsej 3.611 raste aktive me coronavirus në Maqedoni

Numri i të infektuarve me COVID-19 dje u rrit me 147 raste të reja, dhe kështu numri i përgjithshëm i rasteve aktive në vend është 3.611. Të sapo infektuarit janë nga Shkupi-64, Kumanovë-8, Shtip-6, Prilep-3, Tetovë-16, Strugë- 7, Veles-5, Manastir-4, Ohër-5, Gostivar-9, Strumic-1, Kriva...

Maqedoni 05.07.20 | 08:31

Mot me diell dhe i ngrohtë, pasdite shi dhe bubullima

Moti paradite do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare. Pasdite do të jetë mot i ndryshueshëm, më vranësira dhe jostabil në më shumë vende, madje me shira të rrëmbyeshëm, bubullimë dhe erë e përforcuar, lokalisht në formë të motit të ligë me shira të rrëmbyeshëm dhe...

Maqedoni 05.07.20 | 08:00

MPB: 474 persona sanksionohen për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Nga MPB informojnë se dje janë sanksionuar 474 persona për mosmbajtjen e maskave mbrojtëse “Gjatë natës së kaluar (04.05.07.2020) në gjithë territorin e vendit MPB-ja ka regjistruar 474 shkelje të masës për mbajtjen e maskës mbrojtëse”, thuhet në deklaratën e MPB-së. Nga Ministria...