Sunday, 31 May 2020
Lajme 31.05.20 | 14:15

Muhamed Zekiri infektohet me virusin COVID-19

Nënkryetari dhe ish-deputeti nga radhët e LSDM-së, Muhamed Zekiri në ‘Facebook’ bëri të ditur se është i infektuar me coronavirus. “Pavarësisht kujdesit dhe përmbajtjes së rekomandimeve dhe kontakteve minimale me njerëz, dua t’ju njoftoj se unë bashkë me bashkëshorten dhe vajzën...

Maqedoni 31.05.20 | 14:10

VMRO-DPMNE: katër ditë kemi 150 raste të reja dhe 15 të vdekur

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se “realiteti i rremë i Zaevit sjell rezultate të zeza. Për një ditë kemi 35 raste të reja dhe për fat të keq 5 vdekje”. Nga opozita maqedonase thonë se ministri Filipçe bashkërisht me LSDM-në dhe Komisionin për Sëmundje Infektive...

Maqedoni 31.05.20 | 13:47

Dy viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19, shërohen 17 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 771 teste të realizuara, 62 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve, 24 raste të reja janë regjistruar vetëm në Shkup, Kumanov 2, Shtip 14, Tetovë 12, Strugë 4 ,Veles 1, Gostivar 3, Koçani 1, Vallandov 1. Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve...

Maqedoni 31.05.20 | 11:16

Spasovski: Komisioni ta shqyrtojë hapjen e kufijve

Sot kryeministri teknik dhe nënkryetari i LSDM-së, Oliver Spasovski pas përfundimit të takimit koordinativ të kandidatëve për deputet nga njësia numër 2 në Kumanovë tha se “Qeveria i dha udhëzime Komisionit për Sëmundje Infektive të shqyrtojë hapjen e kufijve”. “Qeveria i dha udhëzime...