Sunday, 29 March 2020
Bota 29.03.20 | 23:29

Bilanc tragjik edhe Spanja, 838 viktima nga COVID-19 brenda 24 orëve

Ashtu si Italia, edhe Spanja po përballet me një situatë alarmante si pasojë e përhapjes së COVID-19. Brenda 24 orëve në vend janë regjistruar 838 viktima duke e çuar numrin total në 6,528 persona. Vetëm brenda 1 jave janë raportuar 4,808 viktima. Në përditësimin e sotëm nga Ministria...

Maqedoni 29.03.20 | 23:24

Fotoja e parë e Ali Ahmetit nga karantina! (FOTO)

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka postuar fotografinë e tij e parë nga karantina. Fotografinë e Ali Ahmetit nga shtëpia e ka postuar vëllai i tij, Fekri Ahmeti në rrjetin social të facebook-ut. “Rri në Shtëpi! Dhe ndiqni urdhrat e AUTORITETEVE që sa më lehtë ta...

Bota 29.03.20 | 22:00

OBSH-ja jep lajmin, tregon sa do të zgjasë koronavirusi

Shefi i urgjencave i Organizatës Botërore të Shëndetit, tha se testimi i përhapur për koronavirusin e ri është thelbësor dhe vendet nuk duhet të fajësohen për raportimin e numrave më të lartë të rasteve. Ai gjithashtu bëri thirrje për një zhvendosje drejt strategjive të shëndetit...

Maqedoni 29.03.20 | 20:57

“Viktima e parë e Koronavirusit nga Kumanova ishte e njohur e imja”

Elena Stefanovska është udhëheqëse e popullarizuar maqedonase nga Kumanova, që tani jeton në Shkup. Ajo ka folur për ditët në vetëizolim gjatë epidemisë së Koronavirusit, transmeton Gazeta Lajm, kurse për viktimën e parë në Kumanovë thotë se është e njohur e saj. Ka folur edhe për...