Tag: popullotre
Maqedoni 27.09.20 | 07:06

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësirë dhe me reshje lokale të shiut. Në vend do të fryjë një erë e fortë jugore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 4 deri 11 gradë, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizini prej 14 deri më 25 gradë celsius. Në Shkup temperaturat ditore do të...

Maqedoni 26.02.20 | 11:18

16 vite nga vdekja e presidentit Trajkovski

Me vendosjen e kurorave me lule në varrin dhe në monumentin përkujtimor për nder të ish presidentit Boris Trajkovski sot do të shënohet 16-vjetori i vdekjes së tij. Nga pres-shërbimi qeveritar informuan se ministri i Diasporës Edmond Ademi do ta kryesojë delegacionin e Qeverisë në shënimin...

Fun 05.07.19 | 15:20

Mbi 2 mijë euro pagë mujore, ishulli i mrekullueshëm kërkon barinj

Ishulli i mrekullueshëm skocez North Ronalsdej ofron një rast interesant për punë. Puna ofrohet për barinj të interesuar për ruajtjen e një lloji të rrallë të deleve skoceze me emrin orkni. Kushti është që barinjtë të jenë me përvojë dhe të mund të kujdesen që delet të mbeten...

Jetë 26.06.19 | 11:50

7 Kilogramë për 7 ditë , kjo është dieta me kastravec që po funksionon vërtetë!

Dieta me kastravec mund të aplikohet nga personat, të cilët kanë dëshirë të humbin peshë për një afat të shkurtër kohor. Me anë të kësaj diete ju mund të humbni 7 kilogramë për një javë. Dieta me kastravec është përhapur shumë kohëve të fundit, për shkak të efektit të madh...