Ish-presidenti i Romës, Giuseppe Ciarrapico ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, transmeton zeri.info

Ish-politikani, biznesmeni dhe senatori vdiq sot në mëngjes në moshën 85-vjeçare.

Ai kishte drejtuar klubin romak gjatë periudhës 1991-1993.

Gjatë kohës së tij si president, Roma kishte fituar Kupën e Italisë në vitin 1991.