Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Si dhe do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 1 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 24 deri 31 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë kryesisht me diel dhe temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të vitit./Telegrafi/