Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të ketë vranësira lokale, si dhe do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri 5 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 14 deri 20 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe stabil. Temperaturat do të jenë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit.