Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 3 deri 11 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 17 deri 24 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme meteorologët paralajmërojnë reshje të shiut, të cilat në disa vende do të jenë më të dendura.