Moti sot do të jetë me diell dhe reshje lokale të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 14 deri më 21 gradë, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 22 deri më 32 gradë celsius.

UV indeksi do të jetë 7.