Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar veriore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri 22 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 24 deri 32 gradë celcius.

Prej nesër vijon periudhë me diell dhe rritje të temperaturave ditore, por me mëngjese të freskëta.