Moti sot në Maqedonin do të jetë me diell, i ngrohtë dhe stabil. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 15 deri 25 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell dhe stabil.