Moti në vend do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut ku do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor.

Temperatura minimale do të jetë nga pesë deri 11 gradë celsius ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri 16 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me reshje të shiut ku temperatura maksimale do të arrijë 13 gradë celsius.

Deri të premten moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje të shiut ndërsa gjatë fundjavës pritet të ketë mot me diell dhe më nxehtë.