Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla, pasdite vranësirat do të rriten. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri më 8 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 20 deri më 26 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet deri më 4 ndërsa ajo maksimale do të arrij deri më 21 gradë Celsius.